Publicēts Kategorijas Bez tēmas

Dabīgie tīrīšanas līdzekļi mājas uzkopšanai

Mūsdienās cilvēki pastiprinātāk sāk pievērst uzmanību tam, kādas sastāvdaļas ir mājas uzkopšanas līdzekļos, ko lietojam ik dienu. Diemžēl bieži tas, ko atklājam mūs nepatīkami pārsteidz, tāpēc arvien vairāk cilvēki izvēlas izmantot dabai draudzīgus un labi pazīstamus produktus, kas atrodami teju katrā virtuvē.

Baltais etiķis

Etiķis ir lielisks tīrīšanas un dezinfekcijas līdzeklis, tomēr tas neder dažu virsmu tīrīšanai, piemēram, marmora, granīta un vaskotām virsmām. Pirms lietot etiķi mājas uzkopšanai, jāpārbauda, kā tas iedarbosies uz konkrētu virsmu, uzklājot nelielu daudzumu uz mazas virsmas daļas. Ja neparādās izmaiņas, droši vari turpināt etiķi lietot. Etiķis lieliski tiek galā ar taukiem, sārmainiem nosēdumiem, pelējumu un nepatīkamiem aromātiem.

Soda

Sodu uzskata par vienu no universālākajiem tīrīšanas līdzekļiem, ko var izmantot teju jebkuros tīrīšanas darbos. Tā tīra, palīdz atbrīvoties no nepatīkamām smakām, mīkstina ūdeni un piekaltušus traipus. Lai gan soda ir viegli abrazīva, to droši var lietot uz visdažādākajām virsmām, nebaidoties tās saskrāpēt.

Citrons

Vēl palīgā mājas uzkopšanai vari ņemt citronus. Citronu sastāvā atrodamas vairākas tīrīšanā noderīgas vielas: citronskābe, kas palīdz tikt galā ar ūdens un kaļķa nosēdumiem, limonēns, kas ir spēcīgs attaukotājs, un citrusa eļļa, kam piemīt antibakteriālas īpašības. Izmantojot citronu mājas uzkopšanā, paturi prātā, ka sajaucot citronu ar sārmainām vielām, kā soda vai ziepes, abas vielas viena otru neitralizēs un netiks iegūts vēlamais efekts.

Lūk, daži veidi, kā šīs sastāvdaļas izmantot mājas uzkopšanā:

  1. Kad uz plīts virsmas sakrājušies tauki, izsmidzini pa visu virsmu ūdeni, līdz tā ir mitra un pāri biezā kārtā pārkaisi sodu. Sodai, saskaroties ar ūdeni, vajadzētu veidot pastai līdzīgu masu. Ļauj sodai pāris stundas iedarboties un tad notīri virsmu ar lupatiņu. Lai atbrīvotos no piedegušiem traipiem, iespējams nāksies šo metodi atkārtot vairākas reizes.
  2. Lai atbrīvotos no ziepju un ūdens nosēdumiem uz vannas istabas flīzēm, sajauc etiķi un ūdeni attiecībā 1:1.
  3. Piešķir logiem, spoguļiem un citām stikla virsmām spīdumu, sajaucot 1 daļu etiķa ar 3 daļām ūdens. Lai nomāktu etiķa aromātu, vari šķīdumam pievienot pāris pilītes ēterisko eļļu.
  4. Etiķis noder arī kā dabīgs veļas mīkstinātājs. Vienkārši sajauc 1 daļu etiķa ar 2 daļām ūdens un pievieno skalošanas ciklam. Lai gan etiķis drēbēm nepiešķirs nepatīkamu aromātu, droši vari papildu aromātam izmantot ēteriskās eļļas.
  5. Virtuves dēlītis noteikti ir lieta, kuras tīrīšanai nevajadzētu izmantot ķimikālijas. Lai to dziļi attīrītu un dezinficētu Tev būs nepieciešama tikai puse no citrona, rupjā sāls, silts ūdens un drāniņa. Pārklāj dēlīti ar sāli un berz to ar citronu, turot griezuma pusi uz leju un ļaujot citrona sulai tecēt uz dēlīša. Kad tas izdarīts, atstāj sāli uz dēlīša 5 minūtes un tad kārtīgi notīri to ar mitru drāniņu.

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *