Publicēts Kategorijas Bez tēmas

10 vienkārši veidi, kā ietaupīt naudu ikdienā!

Vai atceries parunu “santīmu nekrāsi pie lata netiksi”? Lai gan latus un santīmus jau kādu laiciņu nomainījuši eiro un centi, teiciena vēstījums ir aktuāls arī šodien. Sākot ietaupīt naudu uz šķietami mazām lietām, iespējams iekrāt pietiekami daudz, lai sasniegtu mazākus un lielākus mērķus.


1. Pirms dodies iepirkties – sastādi sarakstu. Šis ir viens no vieglākajiem un ātrākajiem veidiem, kā sākt ietaupīt jau šodien. Kāpēc? Jo iepērkoties bez saraksta, visticamāk tu veiksi vairākus impulsa pirkumus, bieži iegādājoties ko tādu, ko atnākot mājās nemaz vairs nevēlēsies (tas attiecas gan uz ēdienu, gan apģērbu un citām lietām).

2. Produktus, kas tavā ikdienā ir kļuvuši neaizstājami, pērc vairumā. Tualetes papīrs, iemīļotākā kafija, rīsi, konservētas pupiņas, cukurs un jebkuras citas lietas, kurām ir garš derīguma termiņš, centies pirkt specializētos vairumtirdzniecīvas veikalos, tādejādi samazinot izmaksas uz vienu vienību.

3. Kvalitāte pār kvantitāti. Centies iegādāties mazāk, bet augstākas kvalitātes produktus. Lai gan sākotnēji šīs lietas izmaksās dārgāk, ar laiku tu redzēsi, ka tās kalpos daudz ilgāk un ilgtermiņā sanāks izdevīgākas kā lētākas alternatīvas. Pielieto šo principu iegādājoties apģērbu, apavus, tehnoloģijas utt.

4. Plāno savas maltītes un gatavo mājās. Tu būsi pārsteigts, cik daudz naudu šādā veidā iespējams ietaupīt, jo īpaši, ja iepriekšējā dienā gatavojot vakariņas (vai nedēļas sākumā sagatavotu ēdienu visai nedēļai), sagatavosi pietiekami daudz, lai pietiktu ēdiens arī nākamās dienas pusdienām.

5. Neskrien pakaļ modei, bet izvēlies klasiku. Mūsdienās, kad jauni produkti pieejami teju ikdienu, var būt grūti neskriet pakaļ patēriņa vilcienam. Jaunākās tehnoloģijas, stilīgākais apģērbs un modernākie aksesuāri. Apstājies un izvērtē, vai šīs lietas patiešām tev ir nepieciešamas un sniedz prieku.

6. Nogaidi pāris dienas, pirms veic pirkumu. Līdz ar opciju iepirkties internetā, arvien grūtāk kļūst kontrolēt dažādus impulsa pirkumus, jo viss patiesi ir viena klikšķa attālumā. Viens no veidiem, kā apslāpēt šos impulsus, ir nogaidīt, pirms iepirkties. Kad jau vēlies spiest “pirkt” pogu, apstājies, atstāj vaļā pārlūkprogrammu vai ieliec preces “vēlmju sarakstā” un vienkārši aiztaisi datoru. Ļoti bieži pēc dienas vai divām, atkal apskatot šīs preces, vēlme tās iegādāties būs pazudusi.

7. Veic kārtīgu skapja revīziju un pārdod visu lieko. Kleitas, kas pirktas vienam pasākumam, apģērbi, kas karājas skapī ar cenu zīmēm, un daudzas citas tev nevajadzīgas lietas var noderēt kādam citam. Pārdod tās andelē, krāmu tirdziņā vai internetā. Tādejādi ne vien atbrīvosi vietu skapī, bet arī nedaudz nopelnīsi.

8. Izvērtē, vai tev ir nepieciešama televīzija. Daudzi no mums to uzskata par nepieciešamību, taču cik bieži tu patiešām to izmanto, un vai tajā pārraidītais saturs tev patiešām interesē. Mūsdienās televīzijai ir pieejamas vairākas alternatīvas, kas ir daudz izdevīgākas un piedāvā nesamērojamu filmu, seriālu un dažādu pārraižu izlasi.

9. Parūpējies par savu emocionālo stāvokli. Lielu tēriņu pamatā bieži ir apslēptas kādas nepatīkamas emocijas, ko cenšamies apslēpt, sevi “iepriecinot” ar jaunām un skaistām lietām. Centies izvērtēt, vai iegādājies kaut ko, jo tev tas ir nepieciešams, vai tāpēc, ka jūties garlaikots, sanervozējies, pārstrādājies un tiec galā ar patieso cēloni.

10. Paēd brokastis. Lai gan tas varētu šķist pašsaprotami, daudzi no mums steigas vai nevēlēšanās dēļ no rītiem tomēr napaēd brokastis. Tā ir kļūda, kas var atspēlēties kā dārgas pusdienas vēlāk dienas gaitā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *