Publicēts Kategorijas Izvēle

5 svarīgākie faktori, izvēloties mājokli

Ideālā mājokļa meklējumi ir vesels piedzīvojums. Brīžiem jūties pacilāts, bet citos momentos vari justies arī pagalam apjucis. Kuru mājokli izvēlēties? Izdevīgāko, skaistāko, kvalitatīvāko vai vienkārši lētāko?

Ja vēlies pieņemt pārdomātu un racionālu lēmumu, dodoties apskatīt katru no mājokļiem, ņem līdzi pildspalvu un šo novērtējuma tabulu.

Novērtē katra faktora nozīmi no 1 (maza nozīme) līdz 3 (liela nozīme) punktiem. Pēc tam novērtē mājokļa atzīmi (1-10) katrā no šiem faktoriem. Iegūto atzīmi sareizini ar faktora nozīmi un tā iegūsi faktora rezultātu. Pēc tam saskaiti visu  faktoru rezultātus. Mājoklis ar labāko rezultātu būs īstais!

Vides faktori

Izvēloties potenciālo mitekli, ļoti svarīga ir infrastruktūra. Cik tuvu ir pārtikas veikals, sabiedriskā transporta pieturas? Bērnu dārzs un skola – ja tie nav aktuāli tagad, iespējams, tādi būs nākotnē. Novērtē mājas pagalmu – cik sakopts tas ir? Pavēro potenciālos kaimiņus. Svarīgi saprast arī tavas attiecības ar Sauli – vai varēsi to sveicināt, dzerot rīta kafiju virtuvē? Varbūt plānojums ir tāds, ka to satiksi tikai uz īsu mirkli vannas istabas vēdlodziņā?

Ēka

Esi īpaši kritisks, novērtējot mājas tehnisko stāvokli. Kāds ir ēkas nolietojums? Vai tās sienas nav saplaisājušas un uz tām nav redzamas mitruma pēdas? Par māju daudz stāsta kāpņu telpa. Kāds ir tās aromāts? Kāda aina paveras pagrabā?

Vari sīkāk papētīt informāciju par mājas projektu. Tā uzzināsi, kādas ir tā priekšrocības un tipiskākās problēmas.

Obligāti noskaidro zemes īpašuma statusu, nama apsaimniekotāju un uzzini, vai mājai nav izveidojušies parādi.

Mājokļa faktori

Sperot kāju pāri slieksnim, dziļi ievelc elpu. Ja jūti nepatīkamu pelējuma aromātu, apskates laikā centies noteikt tā iemeslu. Varbūt pie vainas ir ūdens noplūde vai pilošs jumts? Ja mitruma pleķi klāj sienas, iespējams, tas ir kapilārais mitrums, ko novērst ir sarežģīti un dārgi.

Izvērtē mājokļa elektroinstalācijas, sanitārā mezgla kvalitāti un kopējā remonta kvalitāti. Vai mājokļa plānojums ir atbilstošs tavām vajadzībām?

Neaizmirsti noskaidrot komunālo pakalpojumu izmaksas ziemā un vasarā, kā arī saproti, vai tev būs, kur novietot savu auto.

Finansiālie faktori

Iespējams, noskatītais mājoklis ir perfekts, un tevi viss apmierina, taču tas maksā veselu bagātību. Iepriekš pats sev nosaki, cik nozīmīga tev ir īpašuma cena un finansējuma avots. Izmantosi mantojumā saņemto naudu vai vērsīsies bankā pēc hipotekārā kredīta?

Piesakies konsultācijai klātienē un uzzini, kā iegūt finansējumu mājokļa iegādei līdz pat 90% apmērā no īpašuma cenas!

Emocionālais faktors

Ja esi nonācis krustcelēs, un tev ir jāizvēlas starp vairākiem lieliskiem variantiem, šī ir tā reize, kad vari klausīt savai sirdsbalsij. Ja galvā klusa balstiņa izmisīgi sauc “Gribu šo!”, tad, iespējams, lūkojies uz savu nākotnes dzīves vietu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *