Publicēts Kategorijas Iegāde

5 kļūdas, ko pieļauj mājokļu pircēji

Lai mājokļa iegādes procesā nenāktos piedzīvot nepatīkamus brīžus, izvairies no šīm piecām kļūdām, kuras parasti pieļauj nekustamo īpašumu pircēji!

Izvēlas mājokli, nezinot, vai to varēs atļauties

Latio nekustamo īpašumu aģente Rudīte Ozoliņa norāda, ka lielākā kļūda, ko pieļauj mājokļu pircēji, ir īpašuma meklēšana, nezinot, vai to maz varēs atļauties. “Kad cilvēks izvēlas mājokli, viņam ir jāsaprot savas materiālās iespējas,” saka Rudīte, uzsverot, ka vispirms noteikti jādodas uz banku, lai noskaidrotu, cik lielu kredītu cilvēks varēs saņemt, turklāt – vai vispār varēs saņemt.

Cenšas noslēgt darījumu saviem spēkiem

Pieņemot lēmumu iegādāties mājokli, noteikti nevajadzētu censties visu atrisināt paša spēkiem. Nekustamo īpašumu aģents piemeklēs labākos un tieši tev piemērotākos risinājumus, uzraudzīs darījuma norisi, sniegs padomu un ietaupīs laiku. “Profesionāla darījuma uzraudzība var aiztaupīt klientam laiku un iespējamus zaudējumus, tāpēc gudri cilvēki vienmēr izvēlas mākleri – starpnieku kaut vai darījuma uzraudzībai,” uzsver Rudīte Ozoliņa.

Izmanto “melno mākleru” pakalpojumus

Ne visi nekustamo īpašumu aģenti, kas par tādiem uzdodas, godprātīgi pilda savus pienākumus. Meklējot speciālistu, izvēlies pieredzējušu aģentu no labi zināma uzņēmuma vai izmanto kādu no bankas ieteiktajiem profesionāļiem. “Melno mākleru” piedāvājums var šķist vilinoši lēts, taču beigu beigās vari iedzīvoties lielās problēmās, piemēram, parakstot krāpniecisku nekustamā īpašuma iegādes līgumu.

Nerēķinās ar papildus mājokļa iegādes izmaksām

Plānojot mājokļa iegādi, noteikti jārēķinās ar papildus izmaksām – nekustamā īpašuma vērtējumu, darījuma konta atvēršanu, īpašumtiesību reģistrāciju zemesgrāmatā un citiem izdevumiem. “To uzveram gan mēs, gan bankā – ka ir arī papildus izmaksas –, taču mūs ne vienmēr sadzird. Ja cilvēks sagrabina pēdējo naudu mājoklim, tad tāpat būs jāaizņemas, lai nosegtu pārējās izmaksas,” atgādina nekustamo īpašumu aģente.

Nepārliecinās par pazemes garāžas izmēriem

Pazemes garāža noskatīto īpašumu mūsu acīs dara vērtīgāku, tomēr ne vienmēr to vēlāk iespējams arī izmantot. Rudīte Ozoliņa pirms īpašuma iegādes iesaka pārliecināties, vai esošās automašīnas gabarīti būs piemēroti garāžas izmēram.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *