Publicēts Kategorijas Iegāde

5 veidi, kā banka var ietaupīt tavu laiku un atvieglot mājokļa iegādes procesu

Reizēm mājokļa iegādes process var būt ļoti saspringts un laikietilpīgs, jo jāatrod ne tikai īstais mājoklis, bet arī jānokārto dažādas formalitātes. Lai tu savu laiku un enerģiju varētu pilnvērtīgi veltīt praktiskas dabas jautājumiem, ļauj bankai nokārtot lietas tavā vietā!

Lai tev nebūtu jāiegulda daudz pūļu nekustamo īpašumu aģenta meklējumos, banka bez maksas piedāvā atrast speciālistu tavā vietā. Arī par mājokļa atrašanu tev nebūs jāmaksā ne centa!

Pirmo tikšanos ar aģentu sarunāsim bankā tev ērtā laikā, klāt esot arī bankas speciālistam. Pēc tam ar nekustamo īpašumu aģentu varēsi sazināties bez bankas starpniecības.

Ja nepieciešams, banka tevi savedīs kopā arī ar uzticamu nekustamo īpašumu vērtētāju. Tev pašam nekur nebūs jāiet, turklāt arī par vērtēšanas izmaksām tevi informēs uzreiz. Bankas speciālists elektroniski pasūtīs vērtējumu, ko tu vēlāk saņemsi savā e-pastā.

Ja iegādājies mājokli pirmo reizi, ļoti iespējams, ka nekad iepriekš neesi bijis pie notāra. Lai aiztaupītu laiku un liekas galvassāpes, mēģinot atrast labu speciālistu, banka labprāt iepazīstinās tevi ar uzticamu notāru. Bez jebkādas papildu komisijas maksas jums tiks sarunāta tikšanās, kuras laikā varēsiet pārrunāt visus ar mājokļa iegādi saistītos jautājumus. Tiesa gan, par notāra sniegtajiem pakalpojumiem tev būs jāveic samaksa saskaņā ar Ministru Kabineta noteikumiem Nr.737 par zvērinātu notāru atlīdzības taksēm un to noteikšanas kārtību.

Lai mājokļa iegāde noritētu bez starpgadījumiem, uztici bankai sagatavot pirkuma līgumu! Zvērināta notāre sagatavos līgumu, ko nosūtīs tev elektroniski.

Tā kā pirkuma līgumu var noslēgt divpusēji, notāra paraksts obligāti nav nepieciešams.

Kad sagatavoti visi nepieciešamie dokumenti, Rīgā un Rīgas rajonā vari uzticēt bankai to nogādāšanu līdz Zemesgrāmatai par nelielu samaksu. Tādējādi ietaupīsi dārgo laiku, kas citādi būtu jātērē, mērojot ceļu līdz Zemesgrāmatai.

Kā saņemt bankas palīdzību ceļā uz jaunām mājām?

Jau pirmajā tikšanās reizē par hipotekārā kredīta saņemšanu bankas konsultants tevi informēs arī par visiem papildu pakalpojumiem jeb Hipo+. Tu vari izvēlēties visus vai tikai dažus, kā arī atteikties no no tiem pavisam. Ja pēc kāda laika tomēr būsi izdomājis, ka banka tiktiešām varētu palīdzēt tavā ceļā uz jaunām mājām, Hipo+ pakalpojumiem varēsi pieteikties arī vēlāk.

Ja esi mūsu klients, bet mājokļa iegādei bankas palīdzība nav nepieciešama, tu tik un tā vari vērsties pie bankas un lūgt palīdzību, piemēram, pirkuma līguma sagatavošanai.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *