Publicēts Kategorijas Bez tēmas, Dzīve notiek!

Ar minimālismu pretī vienkāršākai ikdienai

Minimālisms. Tas ir vārds, ko pēdējo gadu laikā noteikti esi bieži dzirdējis. Ieviest minimālismu savā dzīvē nav viegli, un noteikti to neizdarīsi vienas dienas laikā. Taču, ja sekosi mūsu padomiem un ieviesīsi šos principus savā ikdienā, ar laiku pamanīsi, ka tā kļūs vienkāršāka.


Izmanto laiku lietderīgi

Vai esi kādreiz prātojis, cik daudz laika tev “atņem” televīzija, internets un citi laika zagļi? Un patiesi – nav brīnums, ka arvien biežāk dzirdam kādu sakām – “man mājās nav televizora” vai “es televīziju neskatos”. Mēs bieži ikdienā sūdzamies par laika trūkumu, taču tik daudz laika veltām tukšai sociālo tīklu un interneta ziņu pārbaudīšanai, kas galu galā nesniedz nekādu piepildījumu. Šo paradumu ikdienā mainīt būs ļoti grūti, bet, ja tev izdosies, varēsi daudz vairāk laika veltīt savai ģimenei, hobijiem un citām nozīmīgām lietām.

Samazini savu garderobi

Kapsulas garderobe un minimālisms iet roku rokā. Lielākā daļa no mums ir bijuši situācijā, kad par spīti tam, ka skapis ir šķietami pilns ar drēbēm, nav, ko vilkt mugurā. Iemesli var būt dažādi – vai nu tev ir par daudz drēbju, vai arī tās nav iespējams savā starpā kombinēt. 30 – 40 apģērba gabali, kas tev lieliski der un kurus ir iespējams kombinēt un vilkt gan vairākos gadalaikos, gan dažādās dzīves situācijās ir viss, kas tev nepieciešams. Tā padarīsi savu ikdienu un ģērbšanos daudz vienkāršāku.

Laiku pa laikam atslēdzies

Vai arī tu jūti nepieciešamību pārbaudīt telefonu ik pēc pāris minūtēm? Mūsdienu pasaulē mēs nepārtraukti esam pieejami caur mūsu viedtālruņiem, nepārtraukti ir jaunas ziņas un ieraksti, kas jāapskata. Vērojot pasauli sava telefona ekrānā, tu aizmirsti pacelt acis un novērtēt to, kas notiek realitātē. Nebaidies laiku pa laikam pilnībā izslēgt savu telefonu vai atstāt to mājās pastaigas laikā. Izbaudi tagadni un mirkli!

Patērē apdomīgi

Piekopjot minimālisma dzīvesveidu, liela loma ir lietām, ko tu iegādājies un ienes savā mājoklī. Lielākoties mēs iegādājamies lietas, lai justos labāk, nevis tāpēc, ka mums tās patiešām ir vajadzīgas. Izvērtē savus pirkumus un, pirms kaut ko iegādājies, uzdod sev jautājumu – vai man tas ir vajadzīgs, vai es to varu izgatavot pats, varbūt man kas līdzīgs jau ir, vai varbūt es varu šo lietu aizņemties no drauga? Iepērkoties vienmēr centies izvēlēties kvalitāti pār kvantitāti, kā arī mēģini pēc iespējas vairāk iegādāties vietējo ražotāju produkciju.
Iespējams atklāsi, ka, netērējot naudu nevajadzīgām lietām, tavā budžetā atbrīvosies naudas līdzekļi, kurus varēsi novirzīt lielāku mērķu sasniegšanai – sapņu ceļojumam, pirmajam mājoklim, sava biznesa uzsākšanai. Lai ko tu vēlētos sasniegt, lielisks palīgs naudas uzkrājumu veikšanai būs Luminor uzkrājums vai krājkonts.

Atbrīvojies no liekajām mantām

Ja tu esi kā vairākums cilvēku, tad arī tev ir skapis pilns ar drēbēm, kuras neesi vilcis jau gadiem ilgi, vai arī kāda grāmata, kuru neesi izlasījis, un jau kārtējo gadu centies sevi pārliecināt, ka šogad noteikti to izdarīsi. Rūpīgi apskati, kas atrodas tavā mājoklī, auto vai darba vietā. Vai tev ir nepieciešamas visas šīs lietas? Vai tās ir praktiskas? Vai tās sagādā tev prieku? Ja atbilde uz šiem jautājumiem ir “nē”, tad laiks atrast tām jaunas mājas. Tādējādi tu ne vien ieviesīsi tīrību savā mājoklī, bet arī prātā, un tas palīdzēs samazināt stresu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *