Publicēts Kategorijas Bez tēmas

Atvaļinājuma galamērķu iedvesmas saraksts līdz pat gada beigām

Vasara ir pašā plaukumā, un ir laiks saplānot ceļojumus. Kur pagūt aizbraukt vēl šovasar, un kādus galamērķus apskatīties rudenī un ziemā? Šis raksts tev palīdzēs izplānot atvaļinājumu jebkurā mēnesī līdz pat gada beigām.


Jūlijs – Maldīvija – nebaidies no lietus sezonas

Lai arī jūliju Maldīvijā mēdz uzskatīt par lietus sezonu, patiesībā, tas ir viens no labākajiem brīžiem, kad turp doties. Pirmkārt, “lietus sezona” nozīmē vien to, ka kādā brīdī tiešām uzlīs – un tā pamatīgi, kā jau kārtīgs tropu lietus! Taču tas noteikti nebūs tāds “smidzeklītis” nedēļas garumā kā Latvijā. Lietus ātri uznāks un pāries, un varēsi turpināt baudīt kristāldzidro ūdeni, krāsainās zivtiņas un arī patīkamākas cenas – jo citu ceļotāju šajā laikā te būs krietni mazāk!

Augusts – Igaunija – apmeklē reģionus

Augusts ir vislabākais mēnesis, kad izbaudīt ceļojumus Baltijas valstīs. Igaunija ir patiesi neatklāta pērle pasaules apceļotājiem, un ārzemnieki itin bieži jautā – vai patiesi tik skaistā vietā ir tik maz tūristu? Jā! Neņemot vērā to, ka kaimiņzeme ir mazāka par Latviju, tūrisma iespējas tajā ir fantastiskas, īpaši reģionos. Apciemo Peipusa ezeru sīpolu sezonā, kad turp dodas arī paši igauņi, lai senajos vecticībnieku ciemos iegādātos krājumus ziemai.
Aizbrauc līdz Narvai, kur īpašā ekskursijā var apmeklēt Krēnholmas manufaktūru, kas savulaik bijusi lielākā Krievijas Impērijā. Pa ceļam iegriezies Raktuvju muzejā, kur ekskursijas vada kādreizējie darbinieki. Kristāldzidrais ūdens Aidu un Rummu karjeros būs neparasta vieta peldei, un pilnīgai dabas idillei apmeklē Hījumā un Sāremā salas, kur var apmeklēt dabas parkus un arī doties pārgājienos, piemēram, uz Vilsandi nacionālo parku ar kājām pa jūras sēkļiem 5 km garumā!

Septembris – Grieķija – Atēnas un skaistās salas

Kad lielākās tūristu masas jau sāk pazust, septembris kļūst par labāko mēnesi, kad apceļot Grieķiju. Vēsturiskās Atēnas un saulrieti virs Akropoles un slavenās grieķu salas. Ja tev ir tikai viena diena, ko veltīt salām, dodies dienas ekskursijā no Atēnām uz Idru, Porosas un Aeginas salām, kur varēsi izbraukt pa senajām ieliņām ēzelīša vilktā pajūgā, apskatīt gadsimtiem senus tempļus, redzēt, kā aug pistācijas, un nogaršot turpat gatavotu pistāciju saldējumu.
Ja tev ir vairāk laika, velti trīs dienas Santorini apskatei – sauļojies melnajā pludmalē, vēro saulrietu. Nogaršo īpašo vīnu, ko ražo no uz salas groziņa formā augošā vīnogulāja vīnogām. Santorini ir viegli sasniedzama ar prāmi no Atēnām, tāpēc, ja kabatā biļetes uz galvaspilsētu, tālāko maršrutu mierīgi vari saplānot pats!

Oktobris – Seišelas – pasaules skaistākās pludmales un džungļi

Oktobris ir klāt, un gribas aizbraukt kārtīgi izsildīties? Seišelas ir īstā vieta! Šeit visu gadu valda vienlīdz silta temperatūra gan ūdenim, gan gaisam, ap 30 grādiem. Te var nakšņot gan vienkāršos namiņos pie vietējiem, gan atpūsties izsmalcinātās pieczvaigžņu viesnīcās! Seišelas ir kas vairāk nekā tikai pludmales – un pat pludmales ir neparastas, jo tajās ir milzīgi granīta bluķi, kuru dēļ šīs pludmales uzskata par skaistākajām pasaulē.
Dienā vari snorkelēt vai doties pārgājienos uz UNESCO pasaules mantojuma sarakstā iekļautajiem džungļiem. Vakaros virs galvas tev spīdēs Piena ceļš, un, ja nolemsi doties peldē, pakustinot ūdenszāles, redzēsi bioluminiscējošo planktonu, kad ūdenszāles mirdzēs kā Ziemassvētku eglīte.

Novembris – kalnu karaliene Dārdžilinga Indijā

Vai esi gatavs kam neparastam? Novembris ir skaistākais laiks, kad apmeklēt Indiju! Indija patiesi ir vieta, pēc kuras apmeklējuma neviens ceļojums nebūs tāds, kā iepriekš, un to vajadzētu apmeklēt katram, lai kaut tikai izbāztu degunu pa organizētas ekskursijas autobusa durvīm.
Novembrī lielajās pilsētās kā Deli un Kalkātā vairs nebūs tik karsti, kalnos, pēc musonu lietu beigām un iestājoties aukstām laikam, būs dzidras debesis un fantastiska redzamība. Galvenā pietura tur noteikti ir Dārdžilinga, kalnu karaliene, ar tējas plantācijām, budistu tempļiem un nepārspējamiem saullēkta skatiem uz dusošo pilsētu un kalnu smailēm – 70 km attālumā astoņu tūkstošu virsotne Kančedžunga, un dažreiz redzams pat 170 km tālumā esošais Everests!

Decembris – Honkonga – debesskrāpji un daba vienuviet

Vai zināji, ka Latvijas pilsoņiem nav nepieciešama vīza uz Hongkongu? Honkonga ir viena no metropolēm, kur var just pasaules elpu – ne tikai divstāvu autobusi, bet pat divstāvu tramvaji, milzīgs, ļoti ērts metro tīkls un blīvi apdzīvota pilsēta.
Vēro saulrietu no Viktorijas smailes pāri debesskrāpju pilsētai, apmeklē Edvarda Jūdes putnu dārzu (ieeja bez maksas!) vai doties pārgājienā uz Sai Kung East parku, kur pludmalē ganās govis un apkārt ir koši zaļi kalni!

Lai arī kad būtu tavs atvaļinājums – ikkatrā mēnesī būs interesanti, saistoši, un galvenais neparasti galamērķi, kurus apmeklēt!

Teksts: Alīna Andrušaite
Foto: Jēkabs Andrušaitis
www.sapnumedniece.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *