Publicēts Kategorijas Izvēle

Brežņeva projekts

Brežņeva daudzdzīvokļu projekts ir vizuāli līdzīgs Hruščova mājai, taču tam ir lieli logi un augsti griesti. Līdzīgi kā Hruščova projektam, arī Brežņeva mājās izbūvētie dzīvokļi ir mazi, taču bieži ar atsevišķu sanitāro mezglu.

Vienistabas dzīvoklis

Brežņeva projektā izbūvēto vienistabas dzīvokļu kopplatība ir 22m2, no kuriem 3m2 aizņem priekštelpa. Tā savieno 14m2 lielo dzīvojamo istabu un sanitāro mezglu, kā arī virtuvi (5m2).

Divistabu dzīvoklis

Šī projekta divistabas dzīvokļu kopplatība ir 47m2, no kuriem 5m2 aizņem priekštelpa. Tā savieno 8m2 lielo virtuvi, tualeti, vannasistabu un abas dzīvojamās istabas. Šis risinājums ļāvis izvairīties no caurstaigājamu istabu veidošanas. Lielākā dzīvojamā istaba ir 18m2 plaša. 12m2 lielās dzīvojamās istabas durvis novietotas tieši pretī ieejas durvīm.

Trīsistabu dzīvoklis

60m2 lielie trīsistabas dzīvokļi bieži veidoti pēc veiksmīga plāna, kas ļāvis izvairīties no caurstaigājamām istabām. 5m2 lielā priekštelpa savieno visas pārējās dzīvokļa telpas: vannasistabu, tualeti, 8m2 lielo virtuvi, kā arī trīs izolētas istabas (12m2, 13m2 un 18m2). No lielākās istabas iespējams piekļūt arī balkonam.

Četristabu dzīvoklis

Brežņeva daudzdzīvokļu māju četristabu dzīvokļi sasniedz 72m2 kopplatību. Arī šiem dzīvokļiem izbūvēta 5m2 liela priekštelpa. Vannasistaba un tualete izbūvēta atsevišķi, blakus 8m2 lielajai virtuvei. Lielākā no dzīvojamajām istabām (18m2) ir caurstaigājama un savieno 12m2 un 13m2 lielas istabas. Vēl viena 13m2 liela dzīvojamā istaba ir izolēta un tai iespējams piekļūt no priekštelpas. Lielākajai istabai ir izeja uz balkonu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *