Publicēts Kategorijas Dzīve notiek!

Budžeta plānošana svētku laikā

Ziemassvētki un Jaunā gada svinības ir gada skaistākais laiks, taču nereti, svētku maģijas apburti, zaudējam kontroli pār izdevumiem un iztērējam vairāk nekā bijām plānojuši. Lai svētku izskaņā neattaptos ar tukšu maciņu, vai vēl sliktāk parādos, seko šiem padomiem.

Izveido izmaksu sarakstu

Pirms sācies svētku trakums, apsēdies un padomā, kas ir tās lietas un aktivitātes, bez kurām svētki Tavā ģimenē nav iedomājami un sadali tās kategorijās – dāvanas, svētku mielasts, dekorācijas, aktivitātes utt. Ja svētku laikā plāno doties pie attālākiem ģimenes locekļiem, neaizmirsti ieplānot arī transporta un degvielas izmaksas.
Iespējams Tev svētku noskaņu rada eglīšu rotājumi un dekorācijas no bērnības

Nosaki izmaksu griestus

Kad esi ticis galā ar vispārēju izmaksu kategoriju sarakstu, laiks saprast, kāda ir maksimālā naudas summa, ko vari atļauties tērēt šajā svētku sezonā. Vislabāk svētku izmaksas būtu segt ar iepriekš tieši šim mērķim izveidotiem ietaupījumiem vai uzkrājumu. Ja tas nav izdevies, vienmēr atceries, ka svarīgāk par dārgām dāvanām un grezniem rotājumiem, ir vispirms segt visas ikmēneša izmaksas.

Sastādi sarakstu

Noteikti arī esi stundām ilgi staigājis pa veikalu cerot, ka pēkšņi “uzdursies” īstajai dāvanai. Diemžēl visbiežāk šāda dāvanu meklēšana beidzas ar sliktu garastāvokli, izniekotu laiku un to, ka esi pārtērējis budžetu. Tieši šī iemesla dēļ, pirms dodies iepirkties, sastādi sarakstu. Tam par pamatu ņem iepriekš izveidoto izmaksu sarakstu un pēc iespējas smalkāk apraksti katru kategoriju. Dāvanu kategorijā aprakstot visus cilvēkus, kam un kādu dāvanu svētkos vēlies pasniegt, vai vismaz nosakot, cik lielu naudas summu vēlies tērēt konkrētajai dāvanai. Šādi izejot cauri un sastādot sarakstu par visām kategorijām samazināsi risku nopirkt nevajadzīgas lietas un nelietderīgi izšķērdēt līdzekļus.

Padomā, kā ietaupīt

1. Tā vietā, lai iegādātos greznas svētku dekorācijas, padomā, vai nevari iedvest jaunu elpu jau esošajiem rotājumiem, vai varbūt vari izveidot skaistas dekorācijas no dažādām dabas veltēm.
2. Ja svētkus svinat kuplā ģimenes un radu lokā, pirms ķeraties pie svētku mielasta gatavošanas, sadalāt pienākumus un vienojaties par to, kurš ir atbildīgs par kura ēdiena pagatavošanu.
3. Būsim atklāti, mūsdienās Ziemassvētki ir ļoti komercializēti un liels uzsvars tiek likts uz lietām. Taču bieži visjaukākās dāvanas ir tās, kuru sagādāšanā ieguldīts laiks un īpaša sirsnība – paštaisīti gardumi vai skaistumkopšanas produkti, fotorāmītis ar īpašu bildi. Tas viss neprasa lielus līdzekļus, taču var kļūt par lielisku dāvanu.
4. Tā vietā, lai iegādātos dāvanas visiem ģimenes locekļiem, šogad pirms svētkiem veicat slepenu izlozi, kurā katrs izlozē tikai vienu ģimenes locekli, kam šogad sarūpēt dāvanu. Tādejādi varēsiet ietaupīt gan līdzekļus, gan enerģiju.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *