Publicēts Kategorijas Dzīve notiek!

Ceļojums uz Seišelu salām – kur vienmēr ir silti!

Seišelu salu republika ir 115 salu valsts Indijas okeānā – pastkaršu pludmales ar milzīgiem, rozīgiem granīta bluķiem kļuvušas par salu vizītkarti. Salās dzīvo tikai nepilni simts tūkstoši iedzīvotāju, vairums no kuriem brīvi runā trijās valodās – kreolu, angļu un franču.

Šīs salas bieži sauc par paradīzi zemes virsū, jo tur vienmēr valda patīkams laiks. Gaisa temperatūra nenoslīd zem 26°C un neceļas augstāk par 32°C , ūdens ir 28°C silts, un vēji ir mierīgi, tāpēc Seišelas ir lielisks ceļojumu galamērķis tiem, kuri vēlas pasildīties Latvijas ziemā! Tajās nav izteikta lietus sezona, tāpēc tās tiešām apmeklējamas jebkurā gadalaikā. Seišelās arī nedzīvo bīstami kukaiņi, zirnekļi vai rāpuļi, nav nepieciešama malārijas profilakse vai citas vakcinācijas un šeit droši var braukt ar visu ģimeni. Daba Seišelu salās ir ārkārtīgi skaista – caurspīdīgais ūdens ar neskartu zemūdens pasauli un putnu pilnie džungļi piesaista nedaudz vairāk par divsimt tūkstošiem apmeklētāju gadā.

Siluetes sala

Siluetes sala mūs sagaidīja ar dzidrām debesīm, kas saplūda ar tirkīzzilo okeānu, un žilbinoši baltām, samtainām koraļļu smiltīm, kurās mirdzēja tikko izskaloti gliemežvāki. Salas skaistums turpināja mūs pārsteigt katru rītu, pie tā patiesi nav iespējams pierast!

No rītiem mēs veldzējāmies dārza dušā, stāvot tieši zem kokiem. Brokastis dalījām ar kabatas izmēra balodīšiem, kuri nepārtraukti dūdoja, un fodijiem, kuri izskatās gluži kā zvirbuļi, tikai sarkani. Caurspīdīgajā ūdenī varēja vērot zivis, savukārt peldētājus nepārtraukti vēroja pludmales sargi. Pēcpusdienās skatījāmies kā dzeltenvēderaini sikspārņi ēd augļus tuvējos kokos un tik mīlīgi kustina ausis! Naktīs mēness spīdēja tieši virs mūsu galvām, kā milzīgs prožektors debesu vidū, tam norietot varēja redzēt meteorītus un Piena ceļu. Peldoties naktīs un pakustinot uz akmeņiem augošās ūdenszāles, vērojām bioluminiscējošo planktonu, mazus gaismas uzplaiksnījumus tumšajā ūdenī. Katru vakaru mēs iemigām, klausoties viļņu šalkoņā vien dažus metrus no mūsu terases kāpnēm.

Pralēna

Pēc vairākām burvīgām dienām Siluetes salā mums pienāca laiks doties tālāk, uz Pralēnas salu! Šajā salā atrodas izslavētais Vallée de Mai rezervāts, kurš ir UNESCO mantojuma vietu sarakstā. Coco de mer kokosrieksta mājvieta, kas ir lielākā sēkla pasaulē, taču visvairāk uzsver faktu, ka tas izskatās pēc sievietes iegurņa. Pralēnā atrodas arī viena no skaistākajām pludmalēm pasaulē, Anse Lazio, kurā, protams, nopeldējāmies arī mēs.

Uz šīs salas pārvietojāmies ar autobusu – radās sajūta, ka salas iedzīvotāji viens otru pazīst, jo brīvi jebkuram sēdošajam deva paturēt bērnus, somas un visi draudzīgi čaloja. Vēlāk, kad jau braucām ar taksometru, jautājām taksistam, kā tad īsti ir ar to pazīšanos, un viņš teica – tā kā viņa darbs ir saistīts ar pārvadājumiem, viņš zina pilnīgi visus cilvēkus, kuri brauc ar automašīnām. Salā dzīvo vien aptuveni piecarpus tūkstoši iedzīvotāju, tādēļ tas nav pārsteidzoši.

Kad pie Vallée de Mai gaidījām autobusu, piestāja kāda automašīna, bez taksometra marķējumiem, piedāvāja mūs aizvest līdz jebkurai vietai uz salas. Izrādās, privātais pārvadājumu bizness šeit norit pilnā sparā. Kā mums paskaidroja viesu nama īpašnieces dēls, Pralēnā varot stopēt jebkuru automašīnu un vienoties par cenu. Vēlāk, ejot pa kalnaino ceļu uz Anse Lazio pludmali, tā arī izdarījām – nostopējām auto, vienojāmies par samaksu, un sarunājām, ka pēc saulrieta atbrauks mums pakaļ. Uz pludmali braucām pikapa kravas kastē, ko nekad nevienā valstī vēl nebijām darījuši!

Ladiga

Pēdējais galamērķis mūsu salu tūrē bija Ladigas sala, kurā atrodas pēc daudziem reitingiem visskaistākā pludmale pasaulē – Anse Source D’Argent. Dzīvojām mazā viesu namiņā, kuru pieskatīja laipns nepālietis. Jau iepriekš bijām vienojušies ar nama saimnieci, ka mūs ostā sagaidīs transfers. Kādreiz teju vienīgais transports uz salas bija vēršu vilkti pajūgi, taču pēdējos gados ir pieejami džipi, kas pārvadā tūristus no ostas uz viesnīcām un arī pa kādam autobusam. Daudzi “autobusi” te ir ļoti improvizēti, kravas kastēs iekārtoti sēdekļi un uzcelti koka jumti.

Mūsu viesu namam bija patīkams dārzs ar guļamkrēsliem, nepālietis ļoti rūpējās par mūsu labsajūtu – katru rītu brokastīs mums gatavoja svaigi spiestu sulu, kādu rītu no netālu augošajiem mango, citus – no karambolas un papaijas. Baudījām apelsīnu ievārījumu uz maizītēm, svaigi cepto omleti, garšīgu tēju un kluso apkārtni. Lielāko daļu laika viesu namā bijām vienīgie apmeklētāji.

Atpūtnieku salā ir daudz, bet vairums atbrauc tikai uz vienu dienu apskatīt L’Union Estate plantāciju. Tajā atrodas izslavētā pludmale, saldi smaržojoša vaniļas plantācijas un ir arī salas pirmo iedzīvotāju kapi. No slavenāsAnseSource D’Argent pludmales ar kājam iespējams aiziet līdz Anse Marron pludmalei vai nu pa džungļu taku, vai bēguma laikā pa ūdeni, kā izdarījām arī mēs! Iespējams, Anse Marron pludmale ir pat skaistāka par Anse Source D’Argent un tajā var baudīt pilnīgu divvientulību. Ladigā vairākas reizes arī ienirām – zemūdens pasaule šajā apkārtnē ir ārkārtīgi krāšņa! Redzējām gan haizivis, gan bruņurupučus un morēnas. Manījām arī raju barus un tūkstošiem krāsainu zivju.

Atgriezties vēl

Pēdējo nakti pavadījām Maes salas viesu namiņā kalna galā ar skatu uz Viktorijas pilsētu, tālumā okeānā redzami kuģi un citas salas. Visdrošāk pirms lidojuma tomēr ir palikt uz galvenās salas, jo, lai arī reti tomēr, ja gadās nemierīgāki laikapstākļi, prāmji starp salām var kavēties. Pēdejo nakti Maes salā mēs sapņojām par to, ka noteikti Seišelu salās atgriezīmies vēl. Šīs patiesi ir paradīzes salas!

Teksts: Alīna Andrušaite
Foto: Jēkabs Andrušaitis
www.sapnumedniece.lv

6 domas par “Ceļojums uz Seišelu salām – kur vienmēr ir silti!”

  1. Patiik celot,bet iespeeju nav.Gribeetu atcereeties kopaa buushanas laiku ar draudzeni Viju Olinu Goldshteinu .

  2. Ar mīļo meitu Paulu Apsīti nosvinēsim Latvijas dzimšanas dienu🌞👭👙👣🍸🌅🇱🇻🇱🇻🇱🇻🎉🎉🎉

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *