Publicēts Kategorijas Būvniecība/remonts

Dzīvokļa remonts šķērsgriezumā: 103. sērijas divistabu dzīvoklis Rīgā

Laiks pārmaiņām! Pavasaris nes jaunas vēsmas mājokļu remonta pasaulē – ieskaties, kā SIA Baltic Būves centrs trīs mēnešu laikā veica kapitālo remontu 103. sērijas divistabu dzīvoklī Rīgā!

 • Objekts: Dzīvoklis
 • Sērija: 103. sērija
 • Platība: 46,1 m²
 • Istabas: 2
 • Stāvs: 2 no 5

Uzdevums

Veikt dzīvokļa kapitālo remontu trīs mēnešu laikā, mainot istabu lietošanas funkcijas – viesistabai jākļūst par guļamistabu, bet guļamistabai par viesistabu.

Dzīvokļa saimnieki – jauns pāris – pieņēma lēmumu mainīt telpu plānu, lai guļamistabā būtu vairāk gaismas un svaiga gaisa.

Plānojums un dizains

Remonta laikā jāapvieno sanitārais mezgls, un vanna jāaizstāj ar dušas kabīni. Tāpat saimnieki izvēlējās apvienot virtuvi ar priekštelpu, lai šo zonu padarītu plašāku. Sienu, lamināta, flīžu, virtuves mēbeļu un guļamistabas iebūvējamā skapja izgatavošanas materiālu krāsu gammu palīdzēja izvēlēties studijas Sketchroom dizainere Jeļena Sadkovska, bet dzīvokļa pārplānojuma idejas autors ir klients.

Demontāža

Remonts sākts ar telpu atbrīvošanu un starpsienu demontāžu. Lai gan starpsiena starp guļamistabu un virtuvi ieplānota gandrīz tajā pašā vietā, tā demontēta, jo bija stipri sašķiebusies. Šādu sienu izlīdzināšana ir darbietilpīgs process, tāpēc SIA Baltic Būves centrs meistari to uzbūvēja no ģipškartona. Demontāžas laikā nesošajām sienām noņemtas arī vecās tapetes.

Caurules un radiatori

Pirms apdares darbu sākšanas nomainīti stāvvadi un vannasistabā ierīkota kanalizācijas sadale.

Laika gaidā radiatori bija gan morāli, gan fiziski novecojuši, tāpēc tie demontēti. Tā kā dzīvokļa saimnieki bija nolēmuši siltināt dzīvokļa ārējās sienas, caurules veiksmīgi paslēptas aiz ģipškartona.

Izbūvējot starpsienu metāla karkasu, uzstādīti jauni skaitītāji un ūdensapgādes caurules.

Jauna grīda

Paļaujoties uz laika gaitā gūto pieredzi, SIA Baltic Būves centrs meistari grīdu izlīdzināšanai izvēlējās pārbaudītu risinājumu – sauso betonu pēc Estrich tehnoloģijas.

Elektroinstalācijas nomaiņa

Veicot mājokļa kapitālo remontu, nomainīta arī elektroinstalācija. Kāpēc jāmaina elektroinstalācija, ja esošā strādā lieliski? Vai jaunās rozetes un slēdžus nevar pieslēgt vecajai sistēmai? SIA Baltic Būves centrs skaidro, kāpēc tas nav iespējams.

 1. Tādu savienojumu vietas ir pakļautas īssavienojuma riskam. Latvijā elektroinstalācijas bojājumu dēļ rodas līdz pat 1000 ugunsgrēkiem gadā — tā ir katra desmitā aizdegšanās.
 2. Parasti visa instalācija pieiet pie jaunā sadales paneļa ar automātiem (kas izdarīts arī šajā projektā). Tas ļauj sadalīt automātus pa zonām, apgaismojumam un rozetēm izdalot atsevišķus automātus, proti, tādu elektroinstalāciju būs daudz ērtāk lietot.
 3. Jaunas elektroinstalācijas uzstādīšana paplašina robežas mūsdienu jaudīgās elektrotehnikas lietošanā — tev nenāksies domāt, vai neizsitīs korķus, ja vienlaicīgi tiks lietots veļas žāvētājs un trauku mazgājamā mašīna.

Guļamistabā uzlikti caurejoši slēdži, lai būtu iespējams izslēgt gaismu, neizkāpjot no gultas. Tādi pati sistēma uzstādīta arī abos gaiteņa galos.

Apgaismojumam izmantoti siltā baltā spektra LED paneļi. Tie rada maigu, patīkamu apgaismojumu, nepievēršot sev pastiprinātu uzmanību, kā, piemēram, piekaramās lampas. Jāņem vērā, ka šāds panelis ar ārēju transformatoru ir ērti lietojams, jo tas ir nedaudz plānāks par ģipškartonu.

Viesistabā izvēlēts klasisks centrālais apgaismojums, tāpēc šajā telpā uzstādīta lustra.

Starpsienas

Pēc grīdu ieliešanas uzstādītas jaunas starpsienas, izmantojot Knauf C112 tehnoloģiju. Precīzu to atrašanās vietu plānu nodrošināja dzīvokļa īpašnieki. Starpsiena starp viesistabu un guļamistabu tika izbūvēta tajā pašā vietā ar nelielām izmaiņām pie durvju ailas.

Ventilācija

Lai izvairītos no lieka mitruma veidošanās vannasistabā, šajā telpā uzstādīts ventilators S&P Silent CZ 100.

Veicot remontu, jāņem vērā, ka no 2019. gada 1. janvāra būs aizliegts pieslēgt nosūcēju dabiskās ventilācijas kanālam. Šie noteikumi gan neattiecas uz sekojošām situācijām:

 • ja mājoklī ir elektriskā plīts;
 • ja bez nosūcēja ir dabiskās ventilācijas papildu kanāls.

Tā kā dzīvokļa saimnieki izvēlējās elektrisko plīts virsmu un atslēdza gāzi, nosūcējs tika pieslēgts ventilācijas kanālam.

Ja nevari iedomāties ēdiena pagatavošanu uz gāzes plīts, neizmantojot tvaiku nosūcēja, tad SIA Baltic Būves centrs meistari iesaka variantus, kas nav pretrunā ar likumdošanu:

 • nosūcējam uzstādīt kvalitatīvu ogļu filtru un to nepieslēgt ventilācijas sistēmai;
 • izveidot sienā caurumu un izvadīt nosūcēju ārā, noformējot attiecīgu atļauju būvvaldē.

Griesti

Saimnieki vēlējās uzstādīt iebūvējamus gaismas ķermeņus un izlīdzināt negludumus griestos, kas izveidojušies no diezgan ievērojama pārseguma paneļu krituma. Pieņemts lēmums izlīdzināt griestus, izmantojot ģipškartona plākšņu tehnoloģiju Knauf D113.

Sienas

Nesošās konstrukcijas aplīmētas ar ģipškartonu pēc tehnoloģijas Knauf C611. Ārējā siena nosiltināta ar minerālo vati (50 mm) un apšūta ar ģipškartonu pēc Knauf C623 tehnoloģijas.

Visas sienas, izņemot vannasistabas, remonta laikā pārklātas ar špakteli un sagatavotas krāsošanai. Vienu sienu guļamistabā nolemts akcentēt, nokrāsojot tirkīza krāsā. Tas ir populārs veids, kas ļauj padarīt istabu izteiksmīgāku un interesantāku, bet dažos gadījumos pat to padara vizuāli plašāku.

Viesistaba

Viesistabā nokrāsotas sienas un griesti, kā arī ieklāts Tarkett Vintage lamināts (artikuls 8388328) ar diviem noslīpinājumiem, kas imitē ozolkoka pārklājumu.

Guļamistaba

Realizētā pārplānojuma rezultātā guļamistaba kļuvusi plašāka un atrasta vieta arī galvenajam skapim. Tā korpuss izgatavots no lamināta ar koka faktūru, bet durvis rotā dekorācijas kašmira pelēkā krāsā.

Virtuve

Virtuves fasādes un galda virsmas krāsu risinājums un materiālu faktūras izvēle uzticēta dizainerim.

Kopīgā darba gaitā nācās izlemt, ko darīt ar radiatoru zem loga. Papildu grūtības radīja tas, ka logs atradās zemāk par paredzamo galda virsmas līmeni. Diskusiju gaitā nolemts loga apakšējo daļu aizlīmēt ar necaurspīdīgu plēvi, izveidojot nelielu maliņu uz galda virsmas, lai nekas nekristu jaunizveidotajā ailā. Siltā gaisa cirkulācijai pie radiatora atstāta sprauga starp galda virsmu un logu.

Pirms remonta uzsākšanas dzīvokļa saimnieki nolēma atteikties no gāzes plīts, izvēloties elektrisko. Šim nolūkam tika izsaukti Latvijas gāzes speciālisti – viņi atslēdza gāzi, demontēja liekās caurules un skaitītāju.

Vannasistaba

Vannasistaba nepieciešama ne tikai ikdienas higiēnas procedūrām, bet arī relaksācijai. Tieši tāpēc katram interjera akcentam un katrai detaļai jābūt patīkamai. Dizainere Jeļena Sadkovska palīdzēja izvēlēties mūsdienīgas divu veidu flīzes – vienas ziloņkaula krāsā ar vieglu ģeometrisku reljefu un otras kā akmens ieža imitāciju.

Lai ieklātās flīzes izskatītos harmoniski un nerastos kļūda zīmējumā, bet to izlietojums būtu racionāls, vispirms izveidots shematisks flīžu izkārtojums uz papīra. Šāda pieeja ļauj saprast, cik flīžu būs vajadzīgs katrai sienai un kur tās nepieciešams piegriezt. Flīzes izvēlētas salonā Metroks.

Pēc grīdu un sienu hidroizolācijas (Knauf zilā hidroizolācija) grīdai ieklātas akmens masas flīzes STN Ceramica P.E. Dynamic Gris 45×45 cm, bet sienām – keramikas flīzes Pamesa Cerámica S.L Potsdam Ceniza 20Х60 cm un Pamesa Garten Mate Blanco 20×60 cm. Telpā uzstādīta santehnika, jauns dvieļu žāvētājs, kā arī pievienota veļas mazgājamā mašīnu, kabīne ar dušas sistēmu Grohe Euphoria 180, tualetes pods un izlietne. Minētā dušas sistēma ir aprīkota ar termostatu un rokas dušu (Euphoria 110) ar masāžas funkciju.

Skapītim virs tualetes poda izgatavotas spoguļu fasādes, lai padarītu telpu vizuāli plašāku.

Priekštelpa

Priekštelpā uzstādītas metāla durvis (metāla biezums — 2 mm), aplīmējot to perimetru ar dubultu gumiju trokšņu un siltuma izolācijai. Durvis izgatavotas pēc pasūtījuma ar individuāliem izmēriem un divām slēdzenēm — zirnekļa tipa slēdzeni un apakšējo slēdzeni, kā arī slēdzenes mēlīti no iekšpuses.

Ja vēlies veikt mājokļa pārvērtības, izmanto kredītu remontam un labiekārtošanai!

Smelies iedvesmu mājokļa pārvērtībām SIA Baltic Būves centrs Instagram kontā!

4 domas par “Dzīvokļa remonts šķērsgriezumā: 103. sērijas divistabu dzīvoklis Rīgā”

  1. Sveiks, Juri!

   Šāda remonta izmaksas var svārstīties no 570 līdz 620 Eur kvadrātmetrā. Kopējo remonta cenu ietekmē tādi faktori kā objekta sākotnējais stāvoklis, mājokļa saimnieka izvēlētie materiāli, kā arī mēbeles un sadzīves tehnika.
   Bez mēbelēm šāda projekta izmaksas svārstās no 480 līdz 520 Eur kvadrātmetrā, ņemot vērā, ka izvēlēti kvalitatīvāki un dārgāki materiāli.

 1. Labdien!

  Arī interēsē, cik izmaksā šāds remonts? kā arī vai ir iespējams pārplānot 103. sērījas dzīvokli no 2 istabām un 3 istabām? Vai tā izmaksas būs krietni dārgākas?

  Paldies par atsaucību!

 2. Sveiki,

  Interesē pilnīga grīdas nomaiņa no esošā uz Estrich betona grīdām. Dzīvoklis atrodas 103. projekta mājas 5. stāvā un interesē, vai šādas Estrich grīdas maz var ieklāt un vai ir nepieciešams kāds slodzes aprēķins?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *