Publicēts Kategorijas Būvniecība/remonts

Dzīvokļa remonts šķērsgriezumā: Jaunā projekta četristabu dzīvoklis Rīgā

Ir pienācis laiks remontam! Smelies iedvesmu arī sava mājokļa pārvērtībām no SIA Baltic Būves centrs meistaru realizētā remonta jaunā projekta četristabu dzīvokli Rīgā!

  • Objekts: Dzīvoklis
  • Sērija: Jaunais projekts
  • Platība: 78,9m²
  • Istabas: 4
  • Stāvs: 2 no 5

Uzdevums

Pārplānot un izremontēt dzīvokli, nodrošinot racionālu dzīvojamās telpas plānojumu. Remontdarbiem atvēlētais laiks ir stingri ierobežots, tāpēc remonts veikts rekordīsā laikā – divos mēnešos. Dzīvoklis paredzēts trīs cilvēku ģimenei, kas dzīvo aktīvu dzīves veidu, novērtē stilu, kvalitatīvu un akurātu darbu.

Plānojums un dizains

Pārplānošanas autors – pasūtītāju izvēlēta arhitekte Tatjana Kurdjumova. Rezultātā dzīvoklim jākļūst par ērtu, plašu un gaišu mājokli ar gaumīgi izvietotām mēbelēm. Arhitekte Tatjana uzraudzīja visu projekta norisi, tāpēc remonta veiksmīgais rezultāts sasniegts, pateicoties teicamajam komandas darbam – meistaru tehniskajai pieredzei un arhitektes nevainojamajai gaumei.

Lieko detaļu demontāža

Nekādu piekaramo griestu un lamināta! Darbs sākts ar starpsienu un flīžu demontāžu vannasistabā un priekšnamā. Iepriekš uz visām sienām bija uzlīmētas krāsojamās tapetes, kuras akurāti noņemtas.

Caurules un radiatori

Lai realizētu dizaineres ieceri, jāpārvieto ūdens un kanalizācijas izvadīšanas vietas. Saskaņā ar oriģinālo plānojumu, virtuves radiators atradās tieši tur, kur būtu jāatrodas virtuves darba virsmai un izlietnei. Lai to pārvietotu, demontēts neliels grīdas laukums.

Arī vannasistabā esošā radiatora atrašanās vieta neatbilda plāniem, jo traucēja mēbeļu uzstādīšanai un santehnikas izvietošanai. To nolemts likvidēt un tā vietā ierīkota apsildāmā grīda. Tā spēj sildīt telpu 2 līdz 2,5 m augstumā, tāpēc šis risinājums piemērots praktiski jebkuram dzīvojamajam projektam. Īpaši patīkams šis apsildes veids ir ziemā, jo galvenais, “lai kājas būtu siltas”. SIA Baltic Būves centrs silto grīdu neiesaka vienīgi tad, ja uz grīdas paredzēts korķa vai parketa segums. Šie materiāli paši par sevi nemēdz būt auksti, turklāt korķis slikti vada siltumu, bet parkets var arī pārkalst.

Šobrīd eksistē vairākas grīdas apsildīšanas sistēmas, un katra no tām paredzēta dažādiem apstākļiem un mērķiem. Visizplatītākais variants – apsildīšana, izmantojot elektrisko kabeli, bet tā ekspluatācija ir visai dārgs prieks. Tāpēc šoreiz izvēlēta ūdens apsildīšanas sistēma. Darbības princips ir ļoti vienkāršs – par siltuma avotu kalpo karstais ūdens, kas tek pa grīdā iemontētu lokanu cauruli. Tā kā šādi siltums savu mērķi sasniedz daudz ātrāk nekā ar radiatora palīdzību, kopējā telpas temperatūra var būt par diviem grādiem zemāka, bet energopatēriņš būs par 12% mazāks. Silto grīdu ieklāšana nav viegls darbs, toties efektīvs. Tās ļauj ieekonomēt vietu telpā un vannošanos padara īpaši patīkamu. Neviens radiators neuzsildīs grīdu tik vienmērīgi.

Lai uzstādītu silto grīdu, SIA Baltic Būves centrs meistari demontēja sauso betonu, ieklāja siltinājumu (EPS150 markas putuplastu), speciālu foliju un tad izvietoja caurules, pa kurām cirkulēs siltums. Tā kā ūdens uzsildīšanai nolemts izmantot kopējās apkures sistēmas ūdeni, tad arī grīdas tiks sildītas tikai tad, kad tas tiešām nepieciešams – apkures sezonas laikā. Apkures temperatūru kontrolēs speciāls regulators. Nomainīti arī pārējie radiatori, jo to jauda tik lielām telpām nebija pietiekama. Jāatzīmē, ka iepriekš divi no trīs radiatoriem bija nepareizi uzstādīti (ūdens padeves un noplūdes caurules sajauktas vietām), tāpēc šī iemesla dēļ radiatori nepatīkami svilpa. SIA Baltic Būves centrs šo problēmu novērsa.

Jauna grīda

Demontējot veco laminātu, konstatēts, ka grīda zem tā ir kvalitatīva, tāpēc nekāda papildus izlīdzināšana nav nepieciešama. Visās dzīvojamajās telpās ieklāts baltā oša parkets.

Priekšnamā un virtuvē uzstādīti Reychem elektriskie paklājiņi. Arī šajā gadījumā noteiktu temperatūru nodrošinās klāt esošie termoregulatori.

Mājoklī vērojama diezgan ievērojama atšķirība materiālu biezumos (parkets, flīzes), tāpēc zonās un telpās, kur klātas flīzes, grīda nedaudz pacelta uz augšu. Tādējādi vietās, kur saskaras flīzes un parkets, neveidosies slieksnis.

Elektrotīkla maiņa

Darba procesā nomainīti visi apgaismes un elektrības padeves avoti, kā arī veikta pilnīga elektrotīkla nomaiņa. Rozetes, slēdži un termoregulatori izvēlēti pie jau pārbaudītiem partneriem — SIEMENS Delta Line.

Dzīvojamajā istabā ievilkts arī internets un televīzijas kabeļi. Tāpat ievilkts kabelis arī jaunāko drošības sistēmu ierīkošanai – kustības sensoriem, durvju atvēršanas sensoram, dūmu detektoriem. Slēdžu kaste nomainīta uz jaunu un noslēpta priekšnamā esošajā skapī-kupejā. Tur ievietota arī televīzijas un interneta sadales kaste.

Ventilācija

Tvaiku nosūcēja ventilācijas ierīkošanai izmantota plakana plastikāta caurule, kas izvietota zem rīģipša. Tādējādi ventilācijas cauruli izdevās nolaist līdz nosūcējam tā, lai nosūcēja truba būtu vienā līmenī ar virtuves skapīšiem, nevis stieptos līdz griestiem.

Starpsienas

Starpsienas veidotas atbilstoši Knauf C111. Tas ir vienotā metāla karkass (75mm), kas no abām pusēm apšūts ar Knauf plāksnēm. Skaņas izolācijai starpsiena pildīta ar 70 mm biezu minerālvati. Telpu racionālākai izmantošanai un saimnieku ērtībai pārvietotas arī vannasistabas ieejas durvis un ieeja garderobē. Tādējādi uzreiz no guļamistabas iespējams nokļūt garderobē.

Griesti

Griesti veidoti atbilstoši Knauf D113. Skaņas izolācijai ievietota 50 mm bieza minerālvate. Rezultātā arī augšstāvā esošie kaimiņi nespēs traucēt nakts miegu. Viesistabā un guļamistabā izveidota griestu konstrukcija ar slēptajām diodēm.

Dzīvojamā istaba

Sienas un griesti nošpaktelēti un nokrāsoti ar ūdens emulsijas krāsu. Savienojumos ieklātas apmales, kas sienu un griestu pārejas padara interesantākas un plūstošākas.

Aiz dīvāna izveidota neliela, īpaši apgaismota niša ar stikla plauktiņiem. Bez centrālās gaismas griestus izgaismo arī slēptās krāsainās (RGB) diožu lampas. Atkarībā no garastāvokļa iespējams izvēlēties vēlamo gaismas toni, ko viegli nomainīt, ieslēgt un izslēgt ar pulti.

Katrai telpai uzstādītas kvalitatīvas finierētas durvis – aplīmētas ar vērtīgu koku sugu plāksnēm. Tās visilgāk saglabā savu formu un kvalitāti, kā arī ļauj praktiski realizēt jebkuru interjera dizaina risinājumu. Kopējā zāles un virtuves zonas platība sastāda aptuveni 28m².

Kabinets

Kabinets ir pati mazākā istaba visā dzīvoklī, tāpēc, uzstādot 3,7 m lielo skapi- kupeju, tā durvis veidotas no glancēta baltā stikla. Tas lieliski atstaro gaismu, vizuāli paplašinot un izgaismojot telpu.

Sienas un griesti nošpaktelēti un krāsoti ar ūdens emulsijas krāsu. Lai nodrošinātu stabilu interneta padevi, interneta kabelis ievilkts arī kabinetā.

Bērnistaba

Bez jau pieminētā grīdas seguma atjaunošanas, nošpaktelētas arī sienas un griesti. Pēc apdares nožūšanas divām sienām līmētas tapetes, bet divas citas nokrāsotas ar ūdens emulsijas krāsu. Virs durvīm ierīkots neliels antresols, kura durtiņas veras uz divām dažādām telpām – uz bērnistabu un garderobi.

Guļamistaba

Sienas un griesti, tāpat kā citur, špaktelēti un krāsoti ar ūdens emulsijas krāsu. Uz sienas, kas atrodas gultas galvgalī, līmētas pasteļkrāsas tapetes, kas ļoti atgādina māksliniecisko krāsojumu.

Aizkariem izveidota speciāla ģipškartona griestu niša. Šāds risinājums ir ne tikai estētisks, bet arī ļauj izvairīties no dārgām karnīzēm, kas stilistiski jāpieskaņo telpas stilam un interjeram. Virs gultas uzstādītas divas sienas lampas, kuras iespējams pārslēgt uz klusinātas gaismas un lasīšanas režīmu.

Garderobe

Sienas un griesti špaktelēti un krāsoti ar ūdens emulsijas krāsu. Kā jau minēts iepriekš, šeit uzstādītas arī durtiņas uz antresolu bērnu istabā. Apģērbu un apavu glabāšanai izgatavoti skapji un speciāli pakaramie.

Virtuve

Lai atvieglotu uzkopšanu, uz grīdām klātas akmens masas flīzes, kas pēc krāsas un faktūras maksimāli pietuvinātas istabā esošajam parketam. Sienas un griestus nošpaktelēti un nokrāsoti ar ūdens emulsijas krāsu. Tā nebojājas mitrās uzkopšanas laikā, tāpēc ideāli piemērota ne tikai dzīvojamajām telpām, bet arī virtuvei. Sienu virs darba virsmas aizsargā glancētas keramikas flīzes.

Virtuves mēbeles izgatavotas pēc pasūtījuma. Fasādes no glancēta, pulēta MDF materiāla, darba virsma un izlietne – no mākslīgā akmens. Karkass izgatavots no lamināta plāksnēm, kuru tonis pieskaņots virtuves skapīšu durtiņu tonim. Virtuvē izmantota tikai iebūvētā tehnika, kas ekonomēs vietu un harmoniski iekļausies dizainā.

Saskaņā ar dizaineres ieceri un, pateicoties celtnieku profesionālajām iemaņām, izlietni un darba virsmu izdevās pārvietot iepretim virtuves logam. Tas ne tikai labi izskatās, bet arī ļauj maksimāli ilgi izmantot dabīgo dienas apgaismojumu.

Vannasistaba

Sagatavošanas darbi šajā telpā sākti ar grīdas un vannai un izlietnei pieguļošo sienu hidroizolāciju. Pēc tam ieklātas betona masas flīzes ar dekoratīviem keramiskās mozaīkas elementiem. Griestas un sienas virs flīzēm noklātas ar ūdens noturīgo špakteli un krāsotas ar ūdens emulsijas krāsu, kas paredzēta mitrām telpām. Apsildāmais spogulis ielīmēts tieši mozaīkas centrā. Sildelements neļaus spogulim aizsvīst pat pēc ilgstošas vannošanās.

Dzīvoklī uzstādīta plaša akrila vanna ar atlokāmu sienu.

Blakus vannai uzstādīts iebūvētais pods ar bidē funkciju. Vannas piederumu izvietošanai izveidoti stikla plauktiņi un elektriskais dvieļu žāvētāju. Baltā, mākslīgā Silk Stone akmens izlietne izgatavota pēc speciāla pasūtījuma. Zem tās ievietota veļas mašīna, skapītis kosmētikai un sadzīves ķīmijai. Izgatavoti arī divi, ietilpīgāki skapji – viens slēgts, otrs ar stikla durvīm. Visas mēbeles gatavotas no ūdens noturīgiem materiāliem. Lai nodrošinātu savlaicīgu mitruma nosūkšanu, uzstādīts ventilators ar taimeri.

Priekšnams

Priekšnamā iebūvēts skapis-kupeja apaviem un virsdrēbēm, kā arī izvietots spogulis un divas atsevišķas gaismas diožu lampas.

7Ja mājoklī nav durvju zvana, SIA Baltic Būves centrs meistari iesaka izvēlēties bezvadu zvanu ar uzstādāmām melodijām. Tas ir viegli uzstādāms un lietojams, turklāt nav nekādas vajadzības urbt sienās caurumus, jo zvana barošanai nevajag elektrību, bet baterijas. Parasti tajos iespējams iestatīt kādu no pat 25 polifoniskajam melodijām un regulēt zvana skaļumu, kas īpaši svarīgi mājokļos ar lielu kvadratūru.

Izmaksas remonta veikšanai

Šāda tipa remonta izmaksas sastāda ap 25 000 Eur (bez mēbelēm un tehnikas) atkarībā no izvēlētajiem materiāliem, mājokļa sākotnējā stāvokļa un citiem faktoriem.

Ja vēlies veikt mājokļa pārvērtības, izmanto kredītu remontam un labiekārtošanai!

Smelies iedvesmu mājokļa pārvērtībām SIA Baltic Būves centrs Instagram kontā!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *