Publicēts Kategorijas Būvniecība/remonts

Dzīvokļa remonts šķērsgriezumā: Specprojekta trīsistabu dzīvoklis Rīgā

Vai tev jau ir plāni drēgnajām rudens dienām? Smelies iedvesmu mājokļa pārvērtībām no SIA Baltic Būves centrs veiktā remonta specprojekta trīsistabu dzīvoklī Rīgā!

  • Objekts: Dzīvoklis
  • Sērija: Specprojekts
  • Platība: 65,5m²
  • Istabas: 3
  • Stāvs: 2 no 5

Uzdevums

Trīsistabu dzīvokļa pārplānošana un remonts ar modernu, pārdomātu rezultātu bez padomju laika dzīves elementiem.

Plānojums un dizains

Telpu pārplānošanu un vannasistabas labiekārtošanu SIA Baltic Būves centrs meistari paveica kopā ar uzņēmuma pastāvīgo partneri, dizaineri Oksanu Nikitenko. Viņa palīdzēja izvēlēties flīzes un santehniku, savukārt par tehniskajām niansēm parūpējās SIA Baltic Būves centrs.

Lieko detaļu demontāža

Lai realizētu ieplānoto, pieņemts lēmums demontēt visas starpsienas, izņemot nesošās. Šāds lēmums pieņemts, jo jaunās gipškartona sienas ļauj realizēt ideālo izlīdzināšanu pie minimāla laika un līdzekļu patēriņa, vienlaicīgi ļaujot paslēpt caurules un elektriku. Pēc sienu demontāžas noņemta arī vecā grīda līdz pašām betona plītīm.

Caurules un radiatori

Vecā parauga radiatori aizvietoti ar mūsdienīgiem, telpu platībai atbilstošas jaudas modeļiem. Stāvvadu caurules paslēpušās aiz sienu apdares, kas papildus siltināta ar akmens vates palīdzību.

Šajā dzīvoklī, kā arī stāvu augstāk un stāvu zemāk, nomainīts kanalizācijas stāvvads. Tādējādi nākotnē, kaimiņiem ieplānojot savu remontu, netiks ietekmēts šobrīd veiktais remonts.

Ūdens un kanalizācijas izvadi nedaudz pārvietoti plānoto pieslēgumu vietās virtuvē un vannasistabā.

Jaunas grīdas

Kluso grīdu pamatnoslēpums — līdzena virsma un kvalitatīvi, sausi materiāli. Pēc demontāžas tika konstatētas lielas grīdas augstumu atšķirības, tādēļ virsma izlīdzināta ar sausā betona palīdzību pēc Estrich tehnoloģijas.

Elektrotīkla maiņa

Padomju laika māju dzīvokļu iemītniekus parasti neapmiera tolaik ieplānotais kontaktligzdu skaits, tāpēc izveidots jauns, pārdomāts rozešu un slēdžu plāns ar ērtiem augstuma līmeņiem. Saskaņojot atrašanās vietas, SIA Baltic Būves centrs meistari veica elektrotīkla maiņu visās telpās, paslēpjot elektrosadales kasti vienā no garderobes skapja nodalījumiem. Paslēpta arī cita tehnika – dekoders un WiFi rūteris. Interneta pakalpojuma nodrošinātāji palīdzējuši ievilkt optiku sadales kastē, la izvairītos no veco kabeļu “zirnekļu tīkla”.

Guļamistabā izveidota dubultā slēdžu sistēma ērtākai gaismas ieslēgšanai. Gaismas slēdži novietoti gan pie istabas durvīm, gan abām gultas pusēm.

Sekojot līdzi kvalitātes standartiem, kontaktligzdas, slēdži un pārslēdži izvēlēti no Schneider Electric Sedna sērijas.

Virtuvē ievilkts kabelis un uzstādīts dūmu detektors.

Starpsienas

Starpsienas izgatavotas pēc Knauf С 112 tehnoloģijas. Tas ir vienkārtas metāla karkass (75 mm), no abām pusēm apšūts ar divām Knauf plākšņu kārtām. Skaņas izolācijas nodrošināšanai starpsienā ievietotas 70 mm minerālvates loksnes. Pateicoties jaunām sienām, izstieptas formas guļamistaba sadalīta divās telpās — guļamistabā un garderobē ar ar atsevišķu ieeju.

Ventilācija

Tā kā telpu pielietojums nav mainījies, saglabāta arī esošajā ventilācija. Dzīvoklī pirms vairākiem gadiem uzstādīti plastikāta logi, kas radījuši gaisa nepietiekamības problēmu. Lai to risinātu, uzstādīti trīs pašregulējošie ventiļi VTK-100 Airvent mājas ārējā sienā. Pašregulējošais gaisa vārsts strādā kopā ar termostatu, kas regulē aizbīdņa stāvokli. Gaisa spraugas regulēšana (t.sk. arī gaisa plūsmas) tiek nodrošināta atkarībā no ārējā gaisa temperatūras. Vertikālā plāksne samazina gaisa plūsmu, kad ārā ir auksti, un palielina to, kad ir karsti.

Vannasistabas ventilācijai uzstādīts kluss ventilators ar taimeri.

Griesti

Griesti izveidoti atbilstoši tehnoloģijai Knauf D113, kas ir viena līmeņa metāla konstrukcija. Labākai siltumizolācijai virs griestu sistēmas izveidots 50 mm minerālvates pārklājums un tvaika izolācijas plēve, lai novērstu kondensāta iedarbības ietekmi uz vati. Pateicoties šādai konstrukcijai, var nepārdzīvot par iespējamo troksni no augšējiem kaimiņiem.

Sienas

Visas ārējās sienas apšūtas pēc Knauf С623 standartiem. Sistēma iekļauj arī minerālās vates plāksnes, kas ir nepieciešamas papildu termoizolācijai.

Dažu iekšējo nesošo konstrukciju apdares izlīdzināšanai izmantota vienslāņa apdare no Knauf plāksnēm, izmantojot līmi, pēc standarta С611.

Dzīvojamā istaba

Grīdas apdarei izvēlēts lamināts gaišā krāsā, kas atgādina parketu no maziem koka dēlīšiem.

Griesti un sienas nošpaktelētas un nokrāsotas ar ūdens emulsijas krāsu siltos smilšu toņos.

Guļamistaba

Šajā telpā ieklāts tas pats lamināts, kas dzīvojamajā istabā. Dizaineru rekomendācija ir nemainīt grīdas materiālu un krāsu, ja to neprasa speciāli apstākļi, kā, piemēram, paaugstināts mitruma līmenis. Tādējādi telpa tiek uztverta harmoniski.

Griesti un sienas nošpaktelētas un nokrāsotas ar ūdens emulsijas krāsu.

Lai nodrošinātu maigu un vienmērīgu gaismas diožu apgaismojumu, guļamistabā izveidota gipškartona kaste aizkaru niša. Starp citu, ja aizkari tiek karināti no griestiem līdz grīdai, logs izskatās lielāks.

Bērnistaba

Griesti un sienas sākotnēji špaktelētas, pēc tam krāsotas ar ūdens emulsijas krāsu pelēkos toņos. viena siena aplīmeta ar tapetēm. Ja istabā ir gaiša grīda, aizkari, mēbeles, spilgti aksesuāri un augi, pelēkā krāsa kalpo par patīkamu neitrālo fonu, uz kura tiek akcentēti objekti.

Virtuve

Mūsdienu lamināta grīda ir viegli kopjama, tādēļ dzīvokļa saimnieki izvēlējās to klāt arī virtuvē. Sienas un griesti nokrāsoti ar ūdens emulsijas krāsu, lai atvieglotu to tīrīšanu.

Virtuvē uzstādītas iebūvētās mēbeles un tehnika. Augšējo skapīšu virsma izgatavota no glancētām un pulētām MDF plāksnēm, zemāk novietotie skapīši laminēti. Karkass izgatavots no Egger laminētā materiāla. Virs darba virsmas uzstādīts stikla priekšauts, kas izgatavots atbilstoši Clear Vision tehnoloģijai un aplīmēts ar zīmējumu, kuru izvēlējušies dzīvokļa saimnieki.

Garderobe

Pirms sienu un griestu krāsošanas garderobes telpā tās tika rūpīgi nošpaktelētas. Izmantota ūdens emulsijas krāsa, jo tā nav toksiska, labi klājas un ātri žūst.

Ērtībai izvēlēts atvērto plauktu tips. Tāda skapja konstrukcija izmaksā daudz lētāk, jo pie izdevumiem netiek pieskaitīti bīdāmo atvilktnīšu mehānismi.

Durvju iekšpusē piestiprināts pilna auguma spogulis.

Vannasistaba

Dzīvokļa saimnieks ir garš vīrietis, tādēļ tika izvēlēta liela un komfortabla vanna no akmens masas Oberon Solo (170 cm uz 75 cm), kas arī kalpoja par pamatiemeslu pašas vannasistabas palielināšanai. Estētiskākam izskatam izvēlēta arī stikla sieniņa, kas pasargās sienas un grīdu no ūdens. Šāds risinājums ir daudz simpatiskāks nekā plastikāta aizskari, tāpēc SIA Baltic Būves centrs meistari to regulāri iesaka saviem klientiem.

Visa grīda un pie vannas un izlietnes pieguļošās sienas apstrādātas ar hidroizolāciju, ierīkota siltā grīda, kas pēc tam klāta ar betona masas flīzēm.

Vietas ekonomijai uzstādīts iebūvētais pods, un brīvajā nišā virs tā uzstādīts dvieļu žāvētājs.

Skapīši virs veļas mašīnas un zem izlietnes izgatavoti no laminētiem, ūdensizturīgiem materiāliem.

Zem ielīmētā spoguļa ir uzstādīta apsilde. Ieslēdzot to pirms vannošanās, spogulis nebūs pārklāts ar kondensātu.

Uz griestiem uzlikts ūdens izturīgs špaktelis un nokrāsots ar ūdens emulsijas krāsu, kas ir paredzēta mitrām telpām.

Priekšnams

Priekšnama spogulis uzstādīts uz garderobes durvīm. Tāpat ierīkots bezvadu zvans ar iespēju izvēlēties melodiju. Zvana vidējā cena veikalos ir aptuveni 20 līdz 30 Eur.

Visas durvis nomainītas uz kvalitatīviem, laminētiem modeļiem.

Izmaksas remonta veikšanai

Šāda tipa remonta izmaksas svārstās 20 000 Eur līdz 30 000 Eur robežās bez mēbelēm un sadzīves tehnikas.

Ja vēlies veikt mājokļa pārvērtības, izmanto mūsu kredītu remontam un labiekārtošanai!

Smelies iedvesmu mājokļa pārvērtībām SIA Baltic Būves centrs Instagram kontā!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *