Publicēts Kategorijas Būvniecība/remonts

Dzīvokļa remonts šķērsgriezumā: Staļina projekta divistabu dzīvoklis Rīgā

Ja arī tu mitinies Staļina laika mājoklī, iedvesmojies pārmaiņām! Ieskaties, kā SIA Baltic Būves centrs meistari daļēji pārplānoja un izremontēja Staļina projekta divistabu dzīvokli Rīgā!

  • Objekts: Dzīvoklis
  • Sērija: Staļina
  • Platība: 55,7m²
  • Istabas: 2
  • Stāvs: 1 no 5

Uzdevums

Daļēja dzīvokļa pārplānošana un remonts, realizējot iekšējās apdares dizaina ieceri, mēbeļu atjaunošanu un grīdas čīkstēšanas novēršanu. Dzīvoklis paredzēts diviem iemītniekiem — mērķtiecīgiem cilvēkiem, kuri iecienījuši klasisku un elegantu stilu.

Plānojums un dizains

Dizaina idejas autors ir pats dzīvokļa saimnieks. Lai gan pārplānošana paredzēta visai nenozīmīga, pateicoties tai, izdevās nedaudz palielināt dzīvokļa kvadratūru. Remonts veikts pieturoties pie mūsdienīgās klasikas stila, īpašu uzmanību veltot apgaismojumam – izvēloties neparastas lustras, dažas sienas lampas un punktveida griestu gaismekļus.

Lieko detaļu demontāža

Kā jebkurš remonts, arī šis sākās ar demontāžas darbiem. Izmērot iekšējo sienu biezumu, SIA Baltic Būves centrs meistari nojauta ko nelāgu. Viena no sienām bija neparasti bieza – 30 cm. Izrādījās, ka sienā starp rīģipša plāksnēm iešūtas padomju laika starpsienas paliekas kopā ar durvju ailēm un stabiem.

Agrāk modē bija arkas. Laika gaitā tendences mainījās, un modē atkal atgriezās klasiskās durvju konstrukcijas. Arī šajā projektā nesošajā sienā kādreiz bijusi arka, kas vēlāk apšūta ar rīģipsi. Ģipškartons tika demontēts, vecais apmetums – notīrīts. Jauno ģipškartona plākšņu montāža veikta, izmantojot ģipša līmi. Tādējādi katrā sienas pusē ietaupīti 6 cm telpas, turklāt izdevies palielināt arī durvju augstumu.

Caurules un radiatori

Dzīvoklī nomainītas arī visas santehnikas caurules un ūdens skaitītāji. Tā kā remonts veikts ziemā, radiatoru maiņu nolemts atlikt uz apkures sezonas beigām. Lai saglabātu saimnieku izvēlēto stilu un radiatori izskatītos harmoniski, vecie čuguna radiatori nokrāsoti melnā krāsā.

Jauna grīda

Grīdas stāvoklis liecināja, ka tā pēdējo reizi mainīta pirms pieciem līdz septiņiem gadiem.

Vienā dzīvokļa daļā grīdas pamatne bija veidota no rīģipša, kas uzklāts uz keramzīta, taču citviet – OSB plāksnes un sijas. Tā kā rīģipša grīda bija pietiekami līdzena lamināta uzklāšanai, tā tika saglabāta. Uz sijām klātā grīdas daļa bija izveidota neprofesionāli, radot čīkstēšanu. Tā tika demontēta, sijas rūpīgi nofiksētas un uz tām uzklātas jaunas OSB plāksnes. Rezultātā čīkstēšana pazuda kā nebijusi!

Tāpat visās telpās nolemts kardināli mainīt grīdas toni. Dzīvojamajā zonā tika ieklāts gaišs lamināts, bet virtuvē, priekšnamā un vannasistabā – akmens masas flīzes. Gaišā grīda atstaro gaismu, palīdzot to izplatīt pa visu dzīvokli. Tādējādi telpa kļūst vizuāli plašāka. Lai arī pastāv uzskats, ka tumša grīda ir praktiskāka, mūsdienīgais lamināts ir pietiekami izturīgs un viegli kopjams, tāpēc šoreiz skaistums ņēma virsroku.

Elektrotīkla maiņa

SIA Baltic Būves centrs meistari dzīvoklī pilnībā nomainīja elektrotīklu. Visi kabeļi tika izvilkti virs rīģipša griestiem. Tajos izurbtas atsevišķas atveres, caur kurām kabelis pievadīts vajadzīgajiem punktiem. Visas rozetes un slēdži iegādāti no Siemens Delta Line. Uzņēmums Siemens starp citiem konkurentiem izceļas ar cenas un kvalitātes apvienojumu.

Starpsienas

Pēc veco starpsienu demontāžas tika izveidotas jaunas – saskaņā ar Knauf C 111 standartiem. Vienotā metāla karkass (75 mm) no abām pusēm apšūts ar Knauf plāksnēm. Vannasistabas starpsienas skaņu izolācijai pildītas ar 70 mm biezu minerālvati.

Dzīvojamā istaba

Uz šīs istabas grīdas uzklāts gaišs lamināts. Lai interjeru padarītu interesantāku, nedaudz pārvērstas divas sienas. Šim nolūkam izmantots visai izplatīts un viegli realizējams paņēmiens. Siena nokrāsota vienā tonī, bet dažas daļas akcentētas, uzlīmējot tapetes. Līdzīgu efektu iespējams panākt arī ar fotogrāfiju galerijas izveidi, noteiktu zonu iekrāsošanu citā krāsā, kā arī atšķirīgas faktūras apmetuma, mozaīku un zīmējumu izmantošanu.

Guļamistaba

Uz grīdas uzklāts lamināts. Ņemot vērā nesošās sienas atrašanās vietu, guļamistaba izveidota ļoti plaša. Sienas aplīmētas ar gaišām tapetēm, bet griesti nokrāsoti balti. Blakus plānotajai gultas atrašanās vietai ierīkots papildu centrālās lustras gaismas slēdzis, lai, neizkāpjot no gultas, būtu iespējams ieslēgt un izslēgt arī lielo gaismu.

Kādreizējā arkā uzstādītas mūsdienīgas, kvalitatīvas durvis.

Virtuve

Tā kā parasti virtuves grīda tiek mazgāta biežāk nekā citās telpās, tai jābūt arī izturīgākai. Tāpēc SIA Baltic Būves centrs virtuves zonā ieklāja lielas akmens masas flīzes (60×60 cm). Virtuves mēbeles izvēlētas riekstkoka krāsā, bet gatavotas no lamināta. Šis ir kvalitatīvs risinājums, kas ilgi kalpos. Lai virtuvei piešķirtu vairāk individualitātes, daļa piekaramo skapīšu izmēri atšķiras. Izmantojot kompaktas iebūvētās mēbeles un tehniku, virtuve padarīta plašāka, tajā pašā laikā saglabājot telpas funkcionalitāti. Atlikušās brīvās sienas nokrāsotas ar ūdens emulsijas krāsu, bet sienas daļa virs darba virsmas izgatavota no augstspiediena lamināta (HPL) – tādā pašā krāsā un ar tādu pašu faktūru kā darba virsmai. Lai samazinātu virtuvē radušos trokšņu līmeni, izvēlēta melna, mākslīgā akmens izlietne.

Vannasistaba

Vecās duškabīnes vietā ievietota vanna ar stikla sieniņu. Tadējādi nebūs jākarina aizkari, lai saglabātu sausu grīdu. Sienu, pie kuras stiprināta vanna, bija nepieciešams kārtīgi izlīdzināt. Veicot nepieciešamos darbus, SIA Baltic Būves centrs meistariem izdevās izveidot 90 grādu leņķus. Tas bija īpaši svarīgi, lai vannu varētu novietot tieši pie sienas. Veidojot jaunu, līdzenu sienu, izmantots ūdens noturīgs ģipškartons, kas mitrajā gaisā nedeformēsies un nebojās virsū esošās flīzes. Uz grīdas klātas akmens masas flīzes, bet uz sienām – horizontālas keramiskās flīzes ar mozaīkas imitāciju, lai vizuāli paplašinātu telpu. Pirms tam visas sienas rūpīgi apstrādātas ar hidroizolējošu materiālu. Griesti krāsoti ar speciālu, mitrām telpām piemērotu krāsu, kas kavē pelējuma veidošanos.

Lai visi ikdienai nepieciešamie vannas piederumi būtu viegli pieejami, zem izlietnes izvietots neliels skapītis. Veļasmašīna iebūvēta ietilpīgā, saimniecības vajadzībām piemērotā skapī. Skapja augšējā daļā novietoti plaukti dvieļiem, veļai un higiēnas precēm, bet sānos atstāta vieta telpu uzkopšanas inventāram. Kosmētiku un tualetes piederumus ērti izvietot uz neliela atvērtā tipa plauktiņa blakus spogulim. Visas mēbeles gatavotas no ūdens izturīga lamināta.

Priekšnams

Priekšnama sienas un griesti krāsoti ar ūdens emulsijas krāsu. Nolemts neveidot standarta apjomīgo skapi-kupeju, lai vēl vairāk nesašaurinātu jau tā mazo telpu.

Tā kā dzīvokļa ieejas durvis bija diezgan labā stāvoklī, tās saglabātas. Nomainīta tikai slēdzene, un durvis no jauna laminētas, jo tonis ievērojami atšķīrās no kopējās krāsu gammas. Šim nolūkam durvis sākumā tika pilnībā attīrītas no vecās plēves, noslīpētas, bet pēc tam aplīmētas ar jaunu plēvi.

Izmaksas remonta veikšanai

Šāda tipa remonta izmaksas sastāda ap 18 000 Eur, ieskaitot darbu, materiālus, mēbeles un citus izdevumus.

Ja vēlies veikt mājokļa pārvērtības, izmanto kredītu remontam un labiekārtošanai! Aizņemoties 18 000 Eur uz 10 gadiem, tavs ikmēneša maksājums būs ap 168 Eur.

Piemērs

Saņemot hipotekāro kredītu nekustamā īpašuma remontam 18 000 Eur apmērā ar atmaksas termiņu 10 gadi un mainīgo procentu likmi (uz 10.08.2017. 2,30 % gadā, mainās ik pēc 3 mēnešiem), kā arī sedzot kredīta noformēšanas maksu 180 Eur, nodevas par hipotēkas nostiprināšanu zemesgrāmatā 32,23 Eur, maksu par norēķinu konta uzturēšanu 0,65 Eur par katru mēnesi visā kredīta līguma darbības laikā un veicot 120 ikmēneša kredīta un procentu maksājumus 168 Eur apmērā, kopējā atmaksātā summa kredīta līguma termiņa beigās būs 20 450,23 Eur un gada procentu likme (GPL) 2,66 %. 

Kredīta nodrošinājums - hipotēka uz nekustamo īpašumu. Kredīta saņemšanai nepieciešams norēķinu konts un internetbanka Luminor bankā, kā arī ieķīlājamā nekustamā īpašuma novērtējums un apdrošināšana visā kredīta līguma darbības laikā. Papildu izmaksas, kas nav ietvertas GPL, veido nekustamā īpašuma vērtēšana, apdrošināšanas prēmija un izmaksas par notāra pakalpojumiem.

Piemērā izmantotie dati ir informatīvi. Katrā individuālā gadījumā bankas piedāvājums var atšķirties.

Smelies iedvesmu mājokļa pārvērtībām SIA Baltic Būves centrs Instagram kontā!

1 doma par “Dzīvokļa remonts šķērsgriezumā: Staļina projekta divistabu dzīvoklis Rīgā”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *