Publicēts Kategorijas Iegāde

14 jautājumi pirmajai konsultācijai par mājokļa iegādi

Pirmā konsultācija par mājokļa iegādi–izklausās gandrīz kā pirmais randiņš. Taču mulsumam nav pamata. Uzzini, kad ir laiks pirmajai konsultācijai, kādus dokumentus ņemt līdzi un kas tad īsti notiek konsultācijas laikā.

Kad nākt uz konsultāciju?

Konsultēties par mājokļa iegādi vari arī tad, ja viss vēl ir tikai idejas līmenī. Sākot domāt par šādu pirkumu, ir svarīgi noskaidrot savas finanšu iespējas – kādi ir uzkrājumi, vai tavā rīcībā jau ir kāds nekustamais īpašums, kuru plāno izīrēt vai realizēt, un cik liels papildu finansējums būtu nepieciešams. Tā sapratīsi, kādā cenu kategorijā lūkot pēc īpašuma.

Kā notiek konsultācija?

Konsultācija parasti ilgst aptuveni 40 minūtes. To laikā konsultants izskaidros mājokļa iegādes posmus un pastāstīs par finansējuma iespējām. Tāpat konsultants pastāstīs, kādi dokumenti ir nepieciešami un kādi būtu turpmākie soļi ieceres īstenošanai.

Galvenais – nesatraucies! Konsultācijas laikā finanšu konsultants tevi nevērtē. Viņa uzdevums ir izprast tavu situāciju, izskaidrot tavas iespējas un sniegt tev visu nepieciešamo informāciju. Tavas un konsultanta sarunas ir konfidenciālas, tāpēc esi atklāts un godīgs. Tas ir tavās interesēs – tieši tā konsultants varēs ieteikt tev piemērotākos risinājumus.

Savukārt, tavs uzdevums ir konsultantam jautāt visu, kas nav skaidrs. Lai tu neko nepiemirstu, esam sagatavojuši tev noderīgu špikeri. Lejupielādē, izdrukā un ņem to līdzi uz konsultāciju!

Ja pēc pirmās konsultācijas vēl palicis kas neskaidrs, droši vari nākt ciemos atkārtoti.

Kādi dokumenti jāņem līdzi?

Ja vēlies tikai izzināt savas iespējas, uz konsultāciju vari ierasties tukšām rokām– pat bez pases vai identifikācijas kartes. Ideāli, ja vari paņemt līdzi konta izdrukas. Tās palīdz saprast tavu finansiālo situāciju – taču pirmajā reizē arī tās nav obligātas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *