Publicēts Kategorijas Izvēle

Hruščova projekts

Šī laika mājas celta Ņikitas Hruščova valdīšanas laikā, tādējādi iegūstot arī tik zīmīgu nosaukumu. Hruščova projekta dzīvokļi ir mazi, pārsvarā ar caurstaigājamām istabām un kopīgu sanitāro mezglu.

Vienistabas dzīvoklis

Gan paneļu, gan mūra Hruščova mājā izbūvēta vienistabas dzīvokļa kopējā platība svārstās ap 30m2. Vannasistaba un tualete ir apvienotas un atrodas starp virtuvi un dzīvokļa priekštelpu. Virtuve ir 6m2 liela. Daļa dzīvojamās istabas pilda gaiteņa funkciju, jo savieno priekštelpu un virtuvi.

Divistabu dzīvoklis

Hruščova projektā izbūvēto divistabu dzīvokļu kopplatība svārstās ap 40m2. Vannasistaba un tualete ir apvienotas un atrodas starp priekštelpu un virtuvi. Lielākā (18m2) istaba ir caurstaigājama, ar piekļuvi virtuvei un priekštelpai, un otrai istabai.

Trīsistabu dzīvoklis

Abu veidu Hruščova projekta mājās izbūvēto trīsistabas dzīvokļu kopplatība sasniedz 51m2. Vannasistaba un tualete izbūvēta atsevišķi, taču 7m2 lielā virtuve apvienota ar priekštelpu. Lielākā dzīvojamā istaba (19m2) ir caurstaigājama. Pārējās dzīvojamās istabas ir 13m2 lielas un novietotas caurstaigājamās istabas galos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *