Publicēts Kategorijas Dzīve notiek!

Ietaupi laiku un naudu – ēdienreižu plānošana

Ēdienreižu plānošana var šķist kā nevajadzīgs un lieks uzdevums jau tā aizņemtajā ikdienā. Taču tā var būtiski ietaupīt tavu laiku un arī naudu.

Kā ēdienreižu plānošana var ietaupīt tavu laiku?

Reizēm veikalā pavadītais laiks stumjot iepirkumu ratiņus un domājot par to, ko pagatavot vakariņās var aizņemt daudz vairāk laika, nekā plānots. Ieiet veikalā ar skaidru ideju par ēdienu, kurš ir jāpagatavo un kādas sastāvdaļas tam ir nepieciešamas, ir daudz vieglāk un ātrāk. Lielā cilvēku burzma pie veikala plauktiem pēc garas darbadienas spēj būt ļoti nogurdinoša, kas var novirzīt tevi no konkrētās domas, tādējādi aizmirstot nopirkt kādu konkrētu sastāvdaļu, kas vajadzīga, lai pagatavotu ēdienu.
Pavadot vien pāris minūtes katras nedēļas beigās, lai izveidotu skaidru ēdienreižu plānu visai nedēļai ar vajadzīgo produktu sarakstu, var ietaupīt ne tikai daudz laiku, bet arī enerģiju. Ar gatavu nedēļas ēdienreižu plānu ir iespējams vienā veikala apmeklējuma reizē iegādāties visu nepieciešamo pat vairākām dienām, kas atvieglo tevi no došanās uz veikalu nākamajās dienās.

Kā ēdienreižu plānošana var ietaupīt naudu?

Dodoties uz veikalu ar produktu sarakstu, tu iegādāsies tikai tās sastāvdaļas, kuras ir nepieciešamas konkrētā ēdiena pagatavošanai. Tādējādi novēršot iespēju nopirkt produktus, kuri tev nav vajadzīgi, tā lieki neiztērējot naudu. Turklāt, iepērkoties izmantojot iepriekš sastādītu sarakstu ar nepieciešamajiem produktiem, tu izslēgsi iespēju aizmirst iegādāties kādu sastāvdaļu, pēc kuras tev būtu jādodas uz veikalu atkārtoti.
Bieži vien produktu derīguma termiņa beigas pienāk ļoti ātri, un šie produkti tiek izmesti atkritumos… Plānojot ēdienreizes un produktus, kuri ir nepieciešami, var novērst ēdiena sabojāšanos. Sekojot līdzi tam, kas ir jāgatavo, ir vieglāk saprast, kurus produktus iegādāties un kuri vēl ir pieejami. Produktu izmešana atkritumos derīguma termiņa dēļ, ir tikai ēdienreižu neplānošanas rezultāts.
Ietaupīto naudas summu iemaksā katru mēnesi savā krājkontā – tie būs acīmredzami rezultāti, kā ar ēdienreižu plānošanu var tikt pie uzkrājumiem!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *