Publicēts Kategorijas Bez tēmas, Dzīve notiek!

Kā cīnīties ar kurmjiem?

Katra dārzkopja un skaista mauriņa īpašnieka lielākais bieds ir kurmis. Šis mazais racējs spēj izpostīt gan dārzu, gan pagalmu, aiz sevis atstājot nepatīkamus kurmju rakumus un izveidojot pat 200 metru garas pazemes ejas.

Kurmis ir dzīvnieks, kurš dzīvo tikai pazemē un vadās pēc ožas un dzirde, turklāt ir ļoti neatlaidīgs. Ja kurmis ir ieradies tavā zemes pleķītī, tas būs uz ilgu laiku, un tik drīz prom nedosies. Tomēr ir vairāki paņēmieni, kā kurmim likt doties prom no tava gadiem ilgi lolotā dārza vai pagalma.

Elektroniskie atbaidītāji

Ņemot vērā to, ka kurmis pazemē vadās pēc skaņas, veikalos ir pieejami elektroniskie kurmju atbiedētāji, kuri raida zemas skaņas frekvences, kas kurmim nepatīk, liekot tam atkāpties aizvien tālāk un tālāk, tā aizdzenot šo pazemes dzīvnieku prom no tava īpašuma. Tomēr šis paņēmiens ne vienmēr strādā, kurmji ir ļoti neatlaidīgi un ar laiku pierod pie šīm skaņas frekvencēm, tāpēc šis var būt tikai pagaidu variants cīņā ar kurmjiem.

Burkas ierakšana zemē

Šī ir diezgan efektīva metode, lai notvertu nelabvēlīgo zemes postītāju, to nenogalinot. Burkas ierakšana zemē ir slazds, kurā kurmis rokoties pa savām pazemes ejām iekrīt un netiek ārā. Burka ir jāierok tieši zem kāda no kurmja tuneļiem un pa virsu jāuzliek materiāls, piemēram, koka gabals, kurš nosedz dienas gaismu. Izmantojot šo metodi, ir jāņem vērā, ka notvertais kurmis burkā spēj izdzīvot maksimums vienu dienu, tāpēc šie slazdi ir jāpārbauda regulāri, lai kurmis tajā neaizietu bojā. Kad kurmis ir notverts, tas ir jāaizved maksimāli tālu no sava īpašuma, lai tas vairs neatgrieztos.

Vējdzirnavu izveidošana no pudeles

Šī ir viena no senākajām metodēm cīņai ar kurmi. Princips ir ļoti vienkāršs – izmantojot plastmasas pudeli, tai ir jāizveido „spārniņi”, kā dzirnavām, lai, uzliekot pudeli uz mieta un iespraužot to zemē, tā ar vēja palīdzību spētu griezties un veidot skaņu un vibrāciju zemē, kura kurmim nepatīk. Šis ir ļoti vienkāršs un lēts veids, lai cīnītos ar nelabvēlīgajiem pazemes dzīvniekiem, tomēr bieži vien kurmji pielāgojās pie šīs skaņas un turpina veikt savu uzdevumu – rakt!

Smakas radīšana

Kurmjiem ir ļoti laba oža, un izrādās, ka šo īpašību var izmantot cīņā pret tiem. Kā viens no paņēmieniem, lai aizbiedētu kurmi no savas zemes, ir dažādu pārtikas produktu ielikšana kurmju izraktajās alās. Tam būs nepieciešami produkti, kas spēj izdalīt spēcīgu smaku, piemēram: vecas olas vai puvušas zivis. Līdzīgi var izmantot arī degvielā vai darvā mērcētas lupatas, kas ieraktas zemē izdala nepatīkamu, stipru aromātu pa kurmja veidotajiem pazemes labirintiem. Tomēr arī šī metode nav 100% efektīva cīņai ar kurmi, šis dzīvnieks spēj pielāgoties gandrīz jebkuriem apstākļiem un „sadzīvot” ar apgrūtinājumiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *