Publicēts Kategorijas Dzīve notiek!

Kā iekārtot vienistabas dzīvokli?

Pirmais mājoklis pēc izvākšanās no vecāku mājas daudziem no mums ir vienistabas vai studio tipa dzīvoklis. Nelielās telpas sākotnēji var šķist pārāk šauras, liekot domāt, ka nekam nav vieta. Padarīt nelielu telpu plašāku palīdzēs zemāk apkopotie ieteikumi.

Gaišas krāsas & līnijas

Gaišas krāsas ir atslēga, lai tavs dzīvoklis izskatītos plašāks. Izvēlies sienas krāsot gaišos toņos, kā arī centies neaizkraut istabu ar tumšām un masīvām mēbelēm. Otrs variants, kas istabai liks izskatīties plašākai, ir ieviest interjerā līnijas. Izvēlies paklāju, tapetes, spilvenus vai jebkādu citu mēbeli vai interjera elementu, kura raksts sastāv no līnijām.

Saules gaisma, spoguļi un stikla mēbeles

Ielaid istabā gaismu! Atver aizkarus, jo ainava, kas paveras aiz loga, sniegs plašuma sajūtu un iespaidu, ka istaba turpinās. Arī spoguļi rada līdzīgu ilūziju, tādēļ izvēlies lielus spoguļus, kuri piešķirs istabai “dziļumu”, kā arī atstaros gaismu, padarot telpu gaišāku. Vēl viens triks, kuru vari izmantot, lai vizuāli padarītu istabu plašāku, ir stikla mēbeļu izmantošana interjerā. Lai gan galds ar stikla virsmu aizņems tikpat daudz vietu, cik ierastais koka galdiņš, tas apmānīs skatienu, liekot istabai izskatīties plašākai.

Izmanto sienas

Ja istaba ir neliela, tad nākas maksimāli likt lietā visu sniegto telpu, taču bieži vien aizmirstam, ka pastāv iespēja izmantot sienas. Piestiprini pie sienām plauktiņus vai skapīšus, kuros varēsi glabāt lietas, kas citādāk aizņemtu vietu citur istabā, piemēram, grāmatas, foto rāmīši, puķu podi vai pat velosipēdu.

Izmanto dīvānu kā sienu

Ja vienīgā istaba, kas ir tavā dzīvoklī, nav atdalīta no virtuves un/vai dzīvojamās istabas, tad vari telpu sadalīt ar dīvāna palīdzību. Dīvāns ir viena no lielākajām mēbelēm, kas atrodas istabā, tieši tādēļ to var viegli izmantot kā barjeru, kas sadala telpu vairākās zonās. Labāk izvēlies vienu lielu dīvānu, nevis nelielu dīvānu ar pāris atpūtas krēsliem – tie tikai aizņems tavā istabā vietu un radīs piepildītas telpas sajūtu.

Ja tev nepieciešami līdzekļi mājokļa labiekārtošanai, piesakies Luminor patēriņa kredītam un īsteno savus sapņus!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *