Publicēts Kategorijas Bez tēmas

Kā krāt vienkāršāk?

Māja, ceļojums vai jauns auto – vienalga, kāds ir tavs mērķis, uzkrājuma veidošana vienmēr ir laba ideja, kā savu mērķi realizēt! Ja šķiet, ka sakrāt naudu kārotajam pirkumam ir ilgs un grūts process, ieskaties šajos padomos.


Krāj konkrētam mērķim

Nekas tik ļoti nemotivē sākt veidot uzkrājumus, kā konkrēts mērķis. Protams, var arī atlikt naudu „nebaltām dienām”, taču skaidri definējot sev, kam naudu krāj, tev būs daudz vieglāk pārvarēt vēlmi naudu notērēt impulsīviem pirkumiem. Turklāt, tu vari krāt arī vairākiem mērķiem – katru mēnesi izvēloties, kuram no mērķiem atlikt vairāk naudu.

Precizē savu mērķi

Vēlies sakrāt ceļojumam vai jaunam datoram? Bet vai tu zini, cik tieši izmaksās lidmašīnas biļetes vai kādu datora modeli vēlies iegādāties? Precīzi formulēts mērķis palīdzēs vieglāk tev to sasniegt. Veic izpēti un noskaidro – kādu tieši naudas summu nepieciešams sakrāt, kur tu iegādāsies savu sapņu auto vai kurā lidostā jāpārsēžas, dodoties tavā sapņu ceļojumā. Tādējādi tavs mērķis zemapziņā iegūs daudz reālākas aprises, un atlikt tam nepieciešamos līdzekļus būs daudz patīkamāk.

Krāj gudri

Vai tev ir gadījies „aizņemties” no saviem ietaupījumiem ikdienas tēriņiem un vēlāk „aizmirst” atlikt naudu atpakaļ? Veidojot ietaupījumus skaidrā naudā, pastāv dažādi riski iekrājumus zaudēt – vai tā būtu zādzība, inflācija vai kaut vai uguns nelaime – taču vislielākais drauds krāšanai zeķē vai krājkasē ir krājējs pats. Zinot, ka nauda ērti pieejama jebkurā laikā, ir daudz vieglāk to iztērēt neparedzētiem pirkumiem. Tāpēc, ja vēlies sakrāt naudu lielākam pirkumam, izvēlies bankas piedāvātu termiņnoguldījumu – izvēloties noteiktu laika periodu, cik ilgi vēlies naudu krāt. Iepazīsties ar Luminor termiņnoguldījumu.

Atzīmē sasniegto

Krāšanai nav jābūt smagai nastai un nebeidzamam procesam. Ja vēlies sakrāt lielāku naudas summu – automašīnai vai pirmajai iemaksai par savu sapņu mājokli – ir svarīgi neapstāties pusceļā. Tāpēc, iekrājumam sasniedzot konkrētu daļu no nepieciešamās summas, palutini sevi ar kaut ko īpašu. Obligāti nosvini brīdi, kad esi sasniedzis pusi no vēlamās summas – tas palīdzēs neatslābt un novest iesākto līdz galam.

Neaizmirsti atpūsties

Laiku pa laikam, iepriekš to ieplānojot, piešķir sev „uzkrājuma brīvdienas” jeb atļauj sev izlaist ikmēneša iemaksu krājkontā. Īpaši svarīgi tas ir, ja vēlamās summas sasniegšanai nepieciešams ilgs laiks un atliekamā summa ir salīdzinoši liela daļa no taviem ienākumiem. Tas palīdzēs nezaudēt motivāciju – zinot, ka pēc pāris mēnešiem varēsi noteikto naudas summu iztērēt, tev būs vieglāk saņemties un turpināt uzkrāt.

Izvēlies labāko stratēģiju

Pastāv neskaitāmas krāšanas stratēģijas, no kurām tu vari izvēlēties sev piemērotāko. Tu vari atlikt katru mēnesi noteiktu naudas summu vai katru dienu krājkasītē iemest visu maksā esošo skaidro naudu. Tu vari pieņemt 52 dienu krāšanas izaicinājumu, ar kura palīdzību gada laikā iespējams sakrāt 1378 eiro. Tu vari arī krāt tikai noteikta nomināla banknotes vai atvērt krājkontu ar automātisku maksājumu tavā algas dienā tā, lai tu pat nejustu, ka nauda tiek novirzīta taviem iekrājumiem. Galvenais – izvēlies kādu no stratēģijām, pieturies pie tās un rezultāti sekos!

Pelni krājot

Krāt ir labi, bet vēl labāk – krājot nopelnīt. Ja tavs mērķis nav konkrēts pirkums tuvāko gadu laikā, un vēlies ne tikai naudu uzkrāt, bet arī nopelnīt, ir vērts apsvērt naudas ieguldīšanas iespējas. Lai sāktu ieguldīt, tev nav nepieciešams veikt lielus sākotnējos ieguldījumus – piemēram, Luminor ieguldījumu fondos minimālā fondu iegādes summa ir tikai 50 EUR, turklāt tev nebūt nav jābūt finansistam vai jātērē savu laiku, sekojot līdzi finanšu tirgiem un pieņemot lēmumus par ieguldīšanu atsevišķos vērtspapīros – par ieguldījumu fonda aktīviem rūpēsies profesionāli fondu pārvaldnieki.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *