Publicēts Kategorijas Bez tēmas

Kā sasniegt savus šī gada mērķus?

Jaunais gads ir sagaidīts, un noteikti arī tu esi izvirzījis mērķus, kurus vēlētos šogad sasniegt. Taču, atskatoties uz pagājušo gadu, – cik no saviem 2018. gada mērķiem tev izdevās īstenot? Ja atbilde ir “tikai dažus” vai “nevienu”, šis raksts dos tev padomus, kā šogad sasniegt vairāk.


Saskaldi katru lielo mērķi mazākos uzdevumos

Lielākā problēma, cenšoties īstenot savus mērķus, ir tā, ka visa uzmanība tiek koncentrēta uz rezultātu un to, kas notiks, kad mērķis jau būs sasniegts. Tādējādi aizmirstot par soļiem, ko nepieciešams veikt, lai pie šī rezultāta nonāktu. Visefektīvāk savu mērķi sasniegsi, ja izveidosi sarakstu ar lietām, kas soli pa solim būtu jāizdara, lai mērķi īstenotu. Piemēram, ja šogad vēlies iekrāt noteiktu naudas summu, sadali to mazākās daļās, ko iekrāsi nedēļas, mēneša vai citā īsākā laika posmā. Tādejādi tik viegli nezaudēsi motivāciju, jo katra mazā uzdevuma izpildīšana šķitīs, kā neliela uzvara, kas tevi pietuvina tavam galamērķim. Lielisks palīgs finansiālu mērķu sasniegšanai būs Luminor uzkrājums vai krājkonts.

Nosaki termiņus

Līdzīgi, kā mērķu sadalīšana mazākos uzdevumos, termiņu noteikšana, līdz kuriem tie jāizpilda, dod papildu motivāciju, palīdz saplānot laiku tā, lai sasniegtu savus mērķus, kā arī ļauj novērot izaugsmi. Ja būsi saviem mērķiem noteicis termiņus, tad izdarīsi visu savlaicīgi un izvairīsies no tā, ka attapsies gada beigās un nebūsi sasniedzis nevienu no tiem.

Runā par saviem mērķiem

Runāšana par saviem mērķiem palielina veiksmes iespēju! Paturot savus mērķus tikai pie sevis, vienīgais, kurš uzzinās, ka neesi tos sasniedzis, būsi tikai tu pats. Taču, ja izstāsti savus mērķus draugiem, vai ģimenei, viņi tev dos nepieciešamo atbalstu, lai tu tos sasniegtu. Kā arī, izstāstot mērķus, radīsies zināma atbildība arī pret citiem tos īstenot, kas palielinās motivāciju mērķus sasniegt.

Pielāgo savus mērķus

Gada gaitā var gadīties, ka tavs progress ir lielāks, nekā esi paredzējis, vai arī gluži otrādi. Tāpēc ir svarīgi, ka jebkurā brīdī vari pielāgoties situācijai. Dažreiz ir nepieciešams pacelt latiņu augstāk, bet dažreiz var gadīties, ka nedaudz jāpiebremzē.

Neatliec neko uz vēlāku laiku

“Es sākšu no rītdienas” ir viena no sliktākajām atrunām. Nostādot mērķus nākamajam gadam, ir svarīgi sākt uzreiz. Atlikšana uz vēlāku laiku ir vislielākais traucēklis sasniegumiem, tāpēc izveido sarakstu ar darāmajiem darbiem, un ķeries tiem klāt uzreiz. Vislabākais brīdis ir tagad!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *