Publicēts Kategorijas Bez tēmas, Dzīve notiek!

Kapsulas garderobe: kas tā ir, un kā to iekārtot

Tuvojas laiks, kad siltos ziemas džemperus, kas aizņēmuši visu skapi, beidzot varēsim nomainīt pret kaut ko plānāku. Kā panākt to, lai, dodoties lielajā iepirkšanās tūrē, izdevumi nebūtu biedējoši lieli? Kā sakārtot savu garderobi tā, lai mūžīgi nesaskartos ar visiem pazīstamo frāzi “man nav ko vilkt”?

Kas ir kapsulas garderobe?

Kapsulas garderobi veido, izvēloties pāris apģērbus, kurus ir viegli kombinēt savā starpā, kā arī vēl viens svarīgs nosacījums – tie neapniks tev pēc pāris vilkšanas reizēm.

Kā to iekārtot?

1. Sāc ar to, ka izņem visas savas drēbes no skapja un noliec labi pārredzamā vietā. Tas atvērs tavas acis, liekot saprast, cik daudz tev ir drēbes, kuras nekad nevelc vai velc ļoti reti, kā arī sapratīsi, cik daudz naudu esi iztērējis apģērbā, kas vienkārši aizņem skapī vietu.

2. Pēc tam sašķiro drēbes pa kategorijām: 1) šo apģērbu noteikti vēlos paturēt; 2) šo apģērbu gribu paturēt, taču nezinu kādēļ; 3) drēbes labdarībai. Kritiski izvērtē, kas tev der/neder, cik sen konkrēto apģērba gabalu neesi valkājis, vai varbūt nekad pat neesi to uzvilcis – tas viss patiesībā tev nav nepieciešams.

3. Kad esi sapakojis drēbes, kuras paredzētas labdarībai, ķeries klāt kaudzei, kurā ir apģērbi, par kuriem neesi drošs. Ņem katru apģērba gabalu un pajautā sev, vai šodien veikalā tu šādu apģērbu iegādātos, ka arī padomā, vai plāno to vilkt tuvākā mēneša laikā. Ja atbilde ir nē, tad pievieno apģērbus ziedojumu maisam.

4. Pienācis laiks ķerties klāt apģērbiem, kurus noteikti vēlies paturēt. Arī šai kaudzei ir jāiet cauri, lai galu galā zinātu, vai uz šiem apģērba gabaliem tev tikai patīk skatīties, vai arī ir iespējamība, ka tomēr kādreiz tie sagaidīs savu iznācienu. Pārskatot šo kaudzi, svarīgi izvērtēt arī to, vai apģērbu ir viegli sakomplektēt ar pārējiem palikušajiem apģērbiem. Kapsulas garderobes mērķis ir saglabāt tos apģērba gabalus, kas savā starpā ir viegli kombinējami.

5. Kad esošie apģērbi ir sašķiroti un skapī palikuši tikai tie apģērba gabali, ko valkāsi un kas savstarpēji ir saderīgi, sastādi iepirkuma sarakstu ar apģērbiem, aksesuāriem un apaviem, kas tavā garderobē trūkst, lai veiksmīgi izveidotu saskanīgus apģērba komplektus. Atceries, ka katra cilvēka kapsulas garderobe būs savādāka – gan apģērbu un aksesuāru skaita, gan krāsu un stila ziņā. Tavai kapsulas garderobei jāatbilst tavam stilam un dzīvesveidam, taču galvenais pamatprincips nemainās, tai jābūt savstarpēji saskanīgai, lai atvieglotu ikdienu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *