Publicēts Kategorijas Iegāde

Kopējās mājokļa iegādes izmaksas

Viena no lielākajām kļūdām, ko pieļauj mājokļa pircēji, ir nerēķināšanās ar papildus izmaksām, kas veidojas nekustamā īpašuma iegādes procesā. Iepazīsties ar visām pozīcijām un aprēķini kopējās mājokļa iegādes izmaksas jau tagad!

Mājokļa iegādes izmaksas veido izdevumi bankā, notāra izdevumi, zemesgrāmatas izdevumi un īpašuma apdrošināšanas izmaksas. Izvēlies iegādes formu – ar vai bez Altum īstenotā valsts atbalsta ģimenēm ar bērniem – un noskaidro, ar cik lielām izmaksām tev būs jārēķinās, iegādājoties mājokli!

Iegādājoties mājokli ar kredīta palīdzību, tev būs nepieciešama pirmā iemaksa. Tā atkarīga no mājokļa tipa, sērijas, nolietojuma un atrašanās vietas. Tāpat vērā tiek ņemts arī kopējais kredītņēmēja profils.

Ja neesi veidojis uzkrājumus un šī brīža situācijā nevari atļauties pirmo iemaksu, tad, noformējot kredītu, vari sniegt papildus ķīlu, piemēram, vecākiem piederošu īpašumu. Ja tavā ģimenē aug vismaz viens nepilngadīgs bērns, tad vari izmantot Altum mājokļa galvojumu programmu, kuras ietvaros tiek ievērojami samazināta pirmās iemaksas summa.

Iegādājoties mājokli, svarīgi veikt tā novērtēšanu, lai noteiktu īpašuma tirgus un, iespējams, arī nākotnes vērtību. Aizņemoties naudu bankā, nekustamā īpašuma vērtējums ir obligāta prasība, taču arī bez bankas palīdzības prātīgi novērtēt mājokli tā pirkšanas un pārdošanas summas noteikšanai.

Slēdzot darījumus par ievērojamu naudas summu, ieteicams izmantot darījuma kontu. Lai gan tā nav obligāta nepieciešamība, par pavisam nelielu samaksu iespējams gūt drošības garantu abām iesaistītajām pusēm.

Mājokļa iegādes procesā jādodas arī pie notāra un uz Zemesgrāmatu nodaļu, kuras teritorijā atrodas īpašums.

Noformējot kredītu, jārēķinās arī ar nekustamā īpašuma apdrošināšanas izmaksām. Pat tad, ja tev nav nepieciešams kredīts un mājokli iegādājies par saviem līdzekļiem, to vēlams apdrošināt. Tādējādi būsi pasargāts pret neparedzētiem, lieliem izdevumiem negaidītos notikumos.

4 domas par “Kopējās mājokļa iegādes izmaksas”

 1. labdien..mani sauc marija..es velos zinat ,cik man ir pirma iemaksa bankai ,,ja perku dzivokli ar bankas kreditu ?dzivoklis maksa 15.000eurcik man ir vajadziga nauda ?lai visu noformetu lidz zemes gramatas ierakstam ?

  1. Labdien, Marija!

   Priecājamies, ka Jūs ir ieinteresējis DNB piedāvājums! Atbildot uz Jūsu jautājumiem:

   1) Pirmā iemaksa ir 20% no pirkuma summas. Jūsu norādītajai summai EUR 15 000, Jūsu līdzdalība jeb pirmā iemaksa būtu EUR 3 000.
   2) Hipotekārā kredīta noformēšanas maksa ir 1% no pirkuma summas.

   Hipotekārajam kredītam būs nepieciešams sagatavot šī īpašuma vērtējumu. Kredīta termiņš var būt līdz 25 gadiem.

   Pastāstīsim arī par iespēju noformēt patēriņa kredītu nekustamā īpašuma iegādei:

   1) Bez pirmās iemaksas.
   2) Noformēšanas maksa ir 1% no summas.

   Izsniedzam līdz EUR 10 000. Bez nodrošinājuma, bez vērtējuma. Termiņš līdz 5 gadiem. Nosacījums – īpašumu Zemesgrāmatā reģistrēt 60 dienu laikā.

   Ja kāds no kredīta veidiem ir ieinteresējis, aicinām aizpildīt pieteikumu DNB mājaslapā: http://www.dnb.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *