Publicēts Kategorijas Dzīve notiek!

Krāsu nozīme interjerā

Krāsai interjerā ir liela nozīme. Katra krāsa, kas atrodas Tavā mājoklī, var veicināt dažādas izjūtas – mieru, satraukumu, optimismu, siltumu u.t.t. Pirms pieņem lēmumu par labu kādai krāsai, ir vērts painteresēties par krāsu ietekmi uz cilvēka izjūtām. Viena un tā pati krāsa dažādās telpās var veicināt atšķirīgas emocijas, piemēram, zilā krāsa virtuvē var palīdzēt mazināt apetīti, bet guļamistabā – nomierināt!

Zilā krāsa

Zilā krāsa ir piemērota gandrīz jebkurai istabai, tomēr dažādās telpās tai var būt atšķirīgs efekts. Zilās krāsas izmantošana ēdamajā zonā var mazināt apetīti, kas ir lieliski, ja Tava apņemšanās ir atbrīvoties no pāris liekiem kilogramiem! Tāpat zilā krāsa izstaro mieru un harmoniju, tāpēc tā ir īpaši piemērota guļamistabai. Ir pierādīts, ka tieši zilā krāsa nomierina un pazemina asinsspiedienu, kas palīdzēs atslābināties pēc saspringtas darbadienas. Arī viesistabā zila krāsa izskatīsies lieliski – tā ir formāla, konservatīva un līdzsvarota! Tomēr atceries, ka pārāk daudz zilās krāsa mājoklī var radīt nomācošu sajūtu, tāpēc izmanto to gudri.

Dzeltenā krāsa

Dzeltenā krāsa izstaro siltumu, gudrību un labklājības sajūtu. Tā lieliski iederēsies bērnu istabā, jo ir viena no dzīvespriecīgākajām krāsām, tomēr ieteicams to neizmantot pārāk daudz un izvēlēties gaišu toni – pārāk daudz vai intensīva dzeltenā krāsa var būt pārlieku stimulējoša. Šī krāsa izstaro optimismu un ticību saviem spēkiem, tāpēc tā būs vislabākā izvēle darba stūrītim, lai uzlabotu produktivitāti.

Zaļā krāsa

Lielākajai daļai no mums zaļā krāsa asociējas ar dabu un dzīvību. Šī krāsa simbolizē cerību, veiksmi un pārpilnību. Zaļā krāsa ir viena no “draudzīgākajām” krāsām, tāpēc tā ir piemērota viesistabām, jo simbolizē draudzību un stimulē optimismu, kas raisa sarunas. Neskatoties uz to, tai pašā laikā zaļā krāsa ir arī nomierinoša, turklāt – šī krāsa īpaši nomierina tieši acis! Zaļā krāsa vislabāk izskatīsies kombinācijā ar citām neitrālām krāsām, piemēram, baltu, brūnu vai melnu.

Violeta krāsa

Violeta krāsa sevī apvieno nomierinošo zilo un uzbudinošo sarkano krāsu. Šis kontrastu apvienojums var radīt trauksmi, tāpēc ir svarīgi, lai violetās krāsas apakštonis būtu skaidri definēts – tad tā iegūs apakštoņa īpašības. Violeta krāsa ir ļoti reti sastopama dabā, tāpēc tai piemīt zināma maģija, un tā gadsimtiem ilgi bijusi īpaši iemīļota karaļnamu un bagātu cilvēku aprindās, līdz ar ko tā simbolizē pārticību, greznību un noslēpumainību.

Rozā krāsa

Rozā krāsu daudzās valstīs asociē ar daiļo dzimumu, taču pēdējo gadu laikā to interjerā izmanto aizvien biežāk. Nomierinoša un maiga, rozā ir mīlestības krāsa. Tā veicina iejūtību un sniedz komforta sajūtu brīžos, kad ir emocionāli pārdzīvojumi. Rozā krāsa lieliski iederēsies istabā, kurā vēlies uzlabot sapratni.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *