Publicēts Kategorijas Bez tēmas

Lietas, kas noteikti jāizdara pirms došanās ārzemju ceļojumā

Dodoties ceļojumā uz ārzemēm, vēlamies no sirds atpūsties un izbaudīt visu, ko sniedz valsts, kuru apceļojam. Lai ārzemju atvaļinājumā varētu doties bez raizēm, apkopojām svarīgākās lietas, kas noteikti jāizdara pirms došanās ceļā.

Izpēti kultūru, vietējās tradīcijas un etiķeti

Lai nerastos domstarpības ar vietējiem iedzīvotajiem, nenāks par sliktu izpētīt valsts kultūru, simbolus un etiķeti. Piemēram, kāds vienkāršs, nevainīgs žests, ko tu bez bažām izmanto Latvijā, citā valstī iegūs pavisam citu, nevēlamu nozīmi. Pārliecinies par paražām valstī, ko grasies apceļot – vai nav jāievēro konservatīvāks ģērbšanās stils vai pat jānēsā galvas sega vietējo reliģiskās pārliecības dēļ.

Pārliecinies, ko atļauts ievest un izvest no valsts

Pirms sāc pakot ceļasomas, noskaidro, kādi ir muitas ierobežojumi – ko drīksti ievest un izvest no valsts. Visbiežāk ierobežojumi attieksies uz pārtikas preču ievešanu, taču ir valstis, no kurām aizliegts izvest mākslas priekšmetus, vietējo floru un faunu, vai pat t-kreklus ar noteikta veida apdruku.

Vakcinācija

Ja dodies ceļojumā uz kādu no Eiropas galamērķiem, vari nesatraukties par vakcinēšanos, taču citur pasaulē joprojām plosās dažādas slimības, pret kurām drošāk būtu vakcinēties, vēl atrodoties Latvijā. Noskaidro par katrā valstī ieteicamajām vakcinācijām, un, ja nepieciešams – dodies uz vakcinācijas kabinetu. Ņem vērā – lielai daļai vakcīnu, lai izveidotos imunitāte, nepieciešama atkārtota pote, tādēļ neatliec vakcinācijas kabineta apmeklējumu uz pēdējo brīdi.

Ceļojuma apdrošināšana

Lai pasargātu sevi no neparedzētiem izdevumiem un negaidītiem pārsteigumiem, apdrošini sevi un savu ģimeni. Ceļojumu apdrošināšana vajadzības gadījumā segs ārstniecības un nelaimes gadījumu izdevumus, kā arī atlīdzinās zaudējumus bagāžas zādzības vai avioreisu atcelšanas gadījumā. Baudi bezrūpīgas brīvdienas ar ceļojumu apdrošināšanu, ko nodrošina Luminor kredītkartes – uzzini vairāk par ceļojumu apdrošināšanas piedāvājumu.

Vietējā valūta

Ne visās lidostās ir pieejami bankomāti vai valūtas maiņas punkti, tāpēc nodrošinies ar skaidru naudu vietējā valūtā, kas tev būs nepieciešama pirmajām ceļojuma dienām. Savukārt, ja esi Luminor kredītkartes īpašnieks, varēsi ātri un ērti norēķināties par pirkumiem arī atrodoties ceļojumos ārzemēs.

Izplāno pirmo ceļojuma dienu

Pirmā ceļojuma diena mēdz būt neskaidrību pilna. Tāpēc, lai mazinātu stresu un varētu izbaudīt ceļojumu pilnībā, izplāno pašu pirmo ceļojuma dienu – noskaidro, kur un cik tālu atrodas tuvākie restorāni un apskates vietas, lai pēc mantu nolikšanas viesnīcā tev jau būtu skaidrs turpmākais rīcības plāns, un netiktu lieki izniekota katra ceļojuma dārgā minūte.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *