Publicēts Kategorijas Bez tēmas

Maciņam izdevīgi Ziemassvētki!

Lai gan Ziemassvētki ir ļoti priecīgs, gaišs un ģimenisks laiks, daudziem no mums gatavošanās svētkiem var sagādāt lielu satraukumu un tēriņus. Ir tik daudz lietas, kas jāpaspēj, tik daudz dāvanas, kas jānopērk. Lūk, Ziemassvētku idejas, kas ļaus ietaupīt nedaudz laika un naudas!


Dekorācijas

Ienes Ziemassvētku sajūtu mājās ar pašdarinātām eglīšu mantiņām un citām Ziemassvētku dekorācijām. Čiekuri, egļu un priežu zariņi, izkaltēti apelsīni un āboli lieliski noderēs šim mērķim. Vai zināji, ka katru gadu apkopo Ziemassvētku trendus, kas būs populāri attiecīgajā svētku sezonā? Izrādās, ka šogad īpaši modē ir dekorēt māju ar dažādām dabas veltēm. Turklāt, Britu Kolumbijas universitātē Vankūverā veiktajā pētījumā atklājies, ka dabīgiem materiāliem ir nomierinoša iedarbība uz cilvēka psihi.

Izgatavo dāvanu pats

Ne vienmēr dāvanas vērtība slēpjas tajā, cik daudz tā izmaksā. Dāvini gudri un no sirds, ietaupot naudu un sniedzot patiesi siltas emocijas dāvanas saņēmējam. Izveido pašgatavotu gardumu komplektu ar šokolādes trifelēm, paštaisītām Serenādes un Rafaelo konfektēm saldummīlim tavā dzīvē. Izveido terāriju burciņā ar nelieliem sukulentiem, kaktusiem un dekoratīviem akmentiņiem, ko pasniegt dabas un interjera mīļotājam. Kakao komplekts, ierāmēts mīļākais citāts, sentimentāla bilde, Ziemassvētku ornamenti, paštaisītas ziepes vai vannas bumbas – iespējas ir tik daudz. Dāvanas sagatavošanā ieguldītais laiks un rūpes noteikti atmaksāsies, ieraugot neviltotas emocijas dāvanas saņēmēja sejā.

Svētku mielasts

Tradicionāli par svētku mielastu rūpējas namamāte, taču nenoliedzami šis ir viens no vislaikietilpīgākajiem uzdevumiem Ziemassvētku laikā. Risinājums? Vienojieties, ka katrs viesis atnesīs kādu ēdienu, piemēram, viens no jums parūpēsies par saldo ēdienu, otrs sagatavos pīrādziņus, piparkūkas, cits – štovētus kāpostus utt. Tādejādi atvieglosiet uzdevumu namamātei un sadalīsiet darāmos darbus vienlīdzīgi. Ja virtuves telpas to atļauj, varat arī kopīgi gatavot, katram cilvēkam dodot konkrētu uzdevumu.

Noskaņas radīšana

Smarža un atmiņas ir cieši saistītas. Lai radītu omulīgu Ziemassvētku noskaņu savās mājās, ir nepieciešams pavisam nedaudz. Nelielā katliņā ieliec krustnagliņas, apelsīnu miziņas, kanēļa standziņas, nelielu priežu vai egles zariņu un muskatriekstu, aplej ar ūdeni, lai tas noklāj visas sastāvdaļas un atstāj sildīties uz lēnas uguns. Ļauj mājoklim piepildīties ar patiesu Ziemassvētku smaržu! Izdevīgi un efektīvi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *