Publicēts Kategorijas Būvniecība/remonts

Māja no kuģu konteineriem

Vēlies ātri, vienkārši un izdevīgi uzcelt vasaras māju laukos, kur bezrūpīgi pavadīt nedēļas nogales? Tu to vari paspēt jau šovasar!


Konteineru mājas tik tiešām ir veidotas no veciem tērauda kravu konteineriem, kuri bijuši paredzētu dažādu kravu pārvadāšanai, visbiežāk tie ir tieši kuģu konteineri. Kā izejmateriāls šie kuģu konteineri var kalpot vienkāršām vasaras mājām un dažāda veida ofisiem, vai pat lielām luksusa mājām, kuras veidotas no vairākiem konteineriem.
Māju veidošana no veciem konteineriem nav nekas jauns, citās valstīs šādu mājas veidu piekopj jau sen, taču tagad, kad aizvien aktuālāki kļūst vides un ekoloģijas jautājumi, šīs mājas ir kļuvušas daudz populārākas. Ne tikai rūpes par vidi ir iemesls, kāpēc cilvēki aizvien biežāk izvēlās savu māju veidot no konteineriem, tas ir kā jauns izaicinājums radīt ko unikālu un neredzētu, ko tādu, kas nebūt neatgādina parastu, vecu jūras konteineru!

Kāpēc cilvēki izvēlās tieši konteinerus kā izejmateriālu mājas būvniecībai?

1. Lielu faktoru kuģu konteineru izmantošanai mājas būvniecībā nosaka tieši cena, jo tā ir salīdzinoši maza. Kuģa konteineris ir gatavs izejmateriāls, kuru ar nelielām modifikācijām var pārvērst par gatavu mājvietu. Lietota kuģa konteinera cena Latvijā sākās no €1 000.

2. Kuģa konteineris ir viegli pielietojams un laika gaitā to ir iespēja konstruēt, kombinēt ar citiem konteineriem, paplašinot dzīvojamo platību. To ir vienkārši transportēt, tas nav jāsaliek un jāizjauc.

3. Lai gan kuģa konteinera uzbūve ir ļoti parasta – tas ir taisnstūra veida, tā nav problēma, lai šo konteineri pārvērstu reālas mājas izskatā. Terase, divi stāvi, logi no istabas grīdas līdz griestiem – tas viss ir reāli.

4. Videi draudzīga un “zaļāka” dzīve kļūst aizvien populārāka, veco kuģu konteineri sevī ietver ne tikai izdevīgu cenu, bet arī videi draudzīgu dzīvesveidu, jo šie konteineri visbiežāk netiek taisīti pēc pasūtījuma, bet gan tiek izmantoti jau esoši konteineri, kuri vienkārši “mētājās” kuģu piestātnēs.

5. Konteinerus var ļoti ātri un viegli uzstādīt, tiem nav nepieciešami pamati, tātad nav vajadzīgs betonēt un rakt tranšejas. Kā mājas pamats var kalpot betona bloki, kuri uzstādīti uz cietas pamatnes.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *