Publicēts Kategorijas Iegāde

Mājokļa iegāde: jaunākās tendences 2018

Droši vien katrs no mums sapņo par mājokli, ko varētu saukt par savu. Iepazīsties ar šā brīža aktuālajām dzīvokļu iegādes tendencēm un uzzini daudz noderīga, kas tev var palīdzēt sava mājokļa atrašanā!

Nozīmīgākais faktors – infrastruktūra

Mājokļa izvēlē nozīmīgs faktors ir apkārtējās vides pievilcība un kopējā infrastruktūra. Izvēloties īres mitekli, cilvēki mēdz vadīties pēc tā tuvuma darba vietai, taču sava mājokļa iegādē lielāku lomu spēlē bērnudārzi, spēļu laukumi un skolas. Kā nojaušams, šī tendence īpaši raksturīga ģimenēm ar bērniem. Vienlaikus svarīga arī loģistika, lai varētu ērti un ātri nokļūt, kur nepieciešams.

Svarīga arī projekta attīstītāja reputācija

Izvēloties un iegādājoties mājokli, topošie saimnieki izvērtē arī projekta attīstītāja reputāciju. Šobrīd arvien biežāk lēmums par konkrētā dzīvokļa iegādi tiek pieņemts vēl mājas būvniecības stadijā, kad par noskatīto īpašumu nepieciešams iemaksāt rezervācijas maksu. Taču vispirms projekta attīstājam jāiegūst potenciālā pircēja uzticība.

Dzīve vienā Daugavas krastā

Interesants fakts – ja topošais mājokļa saimnieks, piemēram, jau kopš bērna kājas vai studiju laikiem dzīvojis vienā un tajā pašā Rīgas mikrorajonā vai Daugavas krastā, tad, izvēloties nākamo mājokli, visdrīzāk viņš priekšroku dos tai pašai apkaimei. Lai krasi mainītu dzīvesvietas rajonu, dzīvē jānotiek lielām pārmaiņām.

Izvēlas dzīvokļus ar pilnu apdari

Mūsdienās mājokļu meklētāji labi zina, ko vēlas, tāpēc meklē tieši tādu dzīvokli vai māju, kas atbilst plāniem par nākamo dzīves vietu un nākotni kopumā. Visbiežāk nākamie mājokļa saimnieki izvēlas dzīvokļus ar pilnu apdari un pievērš uzmanību pārdomātam, ērtam plānojumam. Svarīgi, lai dzīvesvieta būtu ergonomiska, daudziem nepieciešama autostāvvieta, velonovietnes un pietiekami daudz vietas mantu uzglabāšanai. Kur gan citur ziemas mīļotājs turēs slēpošanas ekipējumu vasaras sezonā?

Jauniešiem populāri arī renovētie projekti Rīgas centrā

Jaunieši ir mobili, un viņiem ir svarīgi izvēlēties tādu dzīves vietu, no kuras uz dienas pieturas punktiem var ērti nokļūt kājām vai ar velosipēdu. Tādēļ jaunieši labprāt izvēlas dzīvot gan jaunajos projektos, gan arī renovētās dzīvokļu mājas Rīgas centrā. Tas saistīts ar izdevīgu atrašanās vietu – iespējams ērti un salīdzinoši ātri nokļūt galamērķī, pat ja tas atrodas otrā Daugavas krastā.

Visvairāk – galvaspilsētā

No Luminor izsniegtajiem hipotekārajiem kredītiem vairākums jeb 75% izmantoti mājokļa iegādei galvaspilsētā. Visbiežāk kredīts nepieciešams jauniem cilvēkiem vecumā no 25 līdz 34 gadiem ar vidējiem mājsaimniecības ienākumiem 1 767 eiro apmērā un vidējo dzīvokļa vērtību 73 038 eiro.

Lielākoties ar hipotekārā kredīta palīdzību iegādāti divistabu un trīsistabu dzīvokļi. Daudz retāk – vienistabu vai četristabu dzīvokļi.

Piesakies Luminor hipotekārajam kredītam un izsapņo sapni par savu mājokli arī tu!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *