Publicēts Kategorijas Būvniecība/remonts

Mājokļa remontdarbi, ko labāk uzticēt profesionālim

Vasara ir piemērots gadalaiks ne tikai ceļošanai un atpūtai pie dabas, bet arī, lai veiktu dažādus mājokļa remontdarbus. Lai gan liela daļa remontdarbu ir paveicami pašu spēkiem, starp tiem ir arī tādi, ko labāk uzticēt profesionāļiem.

Mājokļa pārplānošana

 

Ja vēlies apvienot vairākas telpas, padarot mājokli vizuāli plašāku, pirms vicini āmuru un pats gāz ārā starpsienas, noskaidro, vai tās nav nesošās sienas. Tādā gadījumā būvdarbus būs nepieciešams saskaņot. Lai izvairītos no neparedzētiem izdevumiem un soda naudām, sazinies ar savas pilsētas būvvaldi, lai noskaidrotu nepieciešamo dokumentāciju, un piesaisti šiem darbiem sertificētu būvnieku – sienu demontāža ir pietiekami nopietns remontdarbs, ko nav ieteicams veikt pašrocīgi. Savukārt, lai sen lolotās ieceres par uzlabojumiem mājokļa plānojumā neapstātos tikai pie idejas, iepazīsties ar Luminor piedāvājumu mājokļa remontam un labiekārtošanai.

Elektroinstalācijas maiņa


Protams, nav runa par lampas nomaiņu vai jaunu elektrības slēdžu pievienošanu – šādus darbus noteikti vari veikt pašrocīgi, nepieaicinot elektriķi. Taču, lai daļēji vai pilnībā nomainītu savu laiku nokalpojušu elektroinstalāciju, nepieciešamas plašākas zināšanas fizikā, elektrotehnikā un dažkārt pat celtniecībā. Viena nepareiza darbība, un tu vari saņemt elektrošoku vai nodedzināt māju. Tāpēc, ja vien pats neesi profesionālis šajā jomā, vislabāk būtu elektroinstalāciju maiņu uzticēt pieredzējušam speciālistam.

Santehnika un kanalizācija

Nomainīt jaucējkrānu, pievienot veļas mazgājamo mašīnu vai iztīrīt aizsērējušas caurules kārtīgs saimnieks pratīs pats, taču sarežģītākiem darbiem labāk noalgot speciālistu. Kļūmes pašrocīgi veiktos santehnikas remontdarbos neapdraudēs tavu veselību, taču nepareizās blīves izvēle vai pārāk stipri piegriezta skrūve var ātri pārvērsties nopietnā ūdens noplūdē. Un uz meistara atalgojumu ietaupīto naudu var nākties iztērēt jauna grīdas seguma ieklāšanai vai kaimiņa griestu remontam. Ja tomēr izlem veikt santehnikas un kanalizācijas remontdarbus paša spēkiem, veic mājokļa civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu, kas tevi pasargās no izdevumiem, kas varētu rasties, nejauši nodarot kaitējumu trešajām personām.

Gāzes pievada un iekārtu remontdarbi

Nekad nevajadzētu pašrocīgi ķerties klāt gāzes iekārtu remontam. Arī tad, ja esi noslēdzis gāzes pievadu un veiksmīgi ticis galā ar ķibeli, gāzes noplūde var rasties, nepareizi pievienojot atpakaļ ierīci.

Logu montāža

Logu montāža nav potenciāli bīstams darbs, un internetā atradīsi neskaitāmus padomu video, kā to darīt. Tomēr, lai veiktu logu montāžu, svarīga ir precizitāte, pareizie instrumenti un pieredze. Ja vien neesi šī amata meistars un nepārzini daudz dažādus logu montāžas knifus, tu riskē iegūt logus ar caurvēju, sūcēm un aukstuma tiltiem. Logu montāžas gadījumā atceries – skopais maksā divreiz. Defektu novēršana tev izmaksās tikpat cik sākotnējā profesionāļa piesaiste darba veikšanai.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *