Publicēts Kategorijas Iegāde

Pasargā tuviniekus! 4 iemesli, kāpēc kredītņēmējam apdrošināt dzīvību

Dzīve ir neparedzama. Ik uz soļa mums uzglūn kāda liksta, kas var beigties ar ļaunāko. Vai zini, kas notiks, ja kredītņēmējs pēkšņi dosies aizsaulē?

Latvijā tikai 70 000 personām ir apdrošināts dzīvības risks. Zaudējot vienu no ģimenes apgādniekiem, daļa Latvijas iedzīvotāju nespētu turpināt pildīt kredītsaistības un riskētu zaudēt vienīgo mājokli. Lai savus tuviniekus pasargātu no vēl vienas dzīves likstas, izmanto kredītņēmēju dzīvības apdrošināšanu.

Nosedz atlikušo kredīta summu

Zaudējot apgādnieku, kurš ir saņēmis kredītu, atlikušās finanšu saistības ar banku jāsedz kredītņēmēja mantiniekiem. Ja tu būsi apdrošinājis savu dzīvību, nelaimes gadījumā atlikušo kredīta summu segs apdrošināšana, un tuvinieki saglabās tiesības uz ieķīlāto īpašumu. Pēdējo piecu gadu laikā bijuši gandrīz 20 gadījumi, kad apdrošināšana spējusi nosegt atlikušās finanšu saistības par mājokļa iegādi kredītņēmēja nāves gadījumā.

Veido uzkrājumu

Piesakoties kredītņēmēja dzīvības apdrošināšanai, papildus veidosies uzkrājums, kuru vēlāk varēsi izmantot visdažādākajiem nākotnes mērķiem. Ikmēneša maksājums apdrošināšanas laikā ir nemainīgs, taču sākumā lielākā maksājuma daļa nosedz riska maksu par dzīvības apdrošināšanu, un pārējais tiek novirzīts uzkrājumā. Pakāpeniski samazinoties kredīta atlikumam, samazinās arī riska maksājuma apmērs un palielinās uzkrātā summa.

Atmaksā kredītu, izmantojot uzkrātos līdzekļus

Brīdī, kad no apdrošināšanas iemaksām uzkrātā summa būs sasniegusi atlikušā kredīta apjomu, varēsi izmantot uzkrātos līdzekļus kredīta dzēšanai pirms noteiktā termiņa. Tādējādi nošausi divus zaķus ar vienu šāvienu, jo vienlaicīgi būsi apdrošinājis dzīvību un uzkrājis naudu kredīta atmaksai.

Izmanto nodokļu atvieglojumus

Ja būsi apdrošinājis savu dzīvību vismaz uz pieciem gadiem, varēsi saņemt iedzīvotāju ienākuma nodokļa atmaksu par iepriekšējā gadā veiktajām iemaksām.

Kā pieteikties kredītņēmēja dzīvības apdrošināšanai?

Aizpildi pieteikumu elektroniski, un jau pavisam drīz bankas konsultants ar tevi sazināsies, lai precizētu informāciju. Vēlāk atliks vien noslēgt līgumu par apdrošināšanas polises iegādi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *