Publicēts Kategorijas Būvniecība/remonts, Dzīve notiek!

Pavasara āra darbi

Pavasarī pievērs uzmanību ne tikai mājas iekštelpu sakopšanai, bet arī pagalmam un mājas ārpusei! Vai tu jau esi paveicis šos āra darbus?

Ūdens tekņu attīrīšana

Divas reizes gadā rūpīgi jāpārbauda un jāiztīra ūdens teknes. Vispirms sakrājušos gružus un lapas izņem ar rokām un mazu lāpstiņu vai ķelli. Tekņu attīrīšana jāveic, virzoties prom no ūdens notekām. Smalkākos gružus aizskalo, izmantojot šļūteni ar smidzināšanas uzgali. Ja notekcaurulē konstatē aizsprostojumu, mēģini to aizskalot ar liela ūdens spiediena palīdzību.

Veicot ūdens tekņu attīrīšanu, uzvelc cimdus un izmanto kāpnes.

Jumta izpēte

Pavasarī vajadzētu rūpīgi pārbaudīt jumta tehnisko stāvokli. Ja ar augstumu esi uz Tu un spēj ievērot drošības nosacījumus, tad izmanto kāpnes. Taču, ja nejūties pārāk droši, noderēs arī binoklis, kamēr ar abām kājām atrodies uz zemes.

Apskatot jumtu, meklē ieliektus, salūzušus un iztrūkstošus jumta šindeļus un dakstiņus. Tāpat pārbaudi, vai jumta hidroizolējošie pieslēgumi pie logiem, skursteņa un lūkas nav sarūsējuši. Kādā stāvoklī ir skurstenis un tā mūrēšanai izmantotā java? Pie reizes arī pārbaudi, vai skursteņa cepure ir savā vietā.

Ja konstatē, ka jumtam nepieciešams remonts, rūpīgi pārdomā, vai tev tā veikšana būs pa spēkam. Strādājot kaut nelielā augstumā, obligāti jāpārliecinās par drošības pasākumu izpildi!

Krāsas atjaunošana

Pievērs uzmanību mājas koka dēļu apdarei, koka logiem un sētai. Ja krāsa sākusi lobīties, plaisāt un balēt, tā jāatjauno. Neapstrādāts koks mitruma ietekmē var sākt pelēt un pūt.

Noskrāpē atlupušo krāsas slāni, pēc tam noslīpē un ar birsti notīri putekļus. Ja nepieciešams, apmaini bojātos dēļus, nogruntē ar impregnējošu līdzekli un uzklāj jaunu krāsas slāni. Ņem vērā, ka krāsojuma atjaunošana jāveic sausā laikā!

Piemājas ceļu pārbaude

Pēc ziemas sala un atkušņiem ieteicams pārbaudīt iebraucamo ceļu un teritorijā esošos mazākos celiņus. Bedres asfalta segumā iespējams aizpildīt un “salāpīt”, taču salūzušas un saplaisājušas betona flīzes nāksies apmainīt pret jaunām. Tāpat vajadzētu notīrīt uz ceļmalām uzaugušās sūnas, pielipušās koku lapas un citus gružus, kā arī attīrīt un atjaunot akmeņu klājumu.

1 doma par “Pavasara āra darbi”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *