Publicēts Kategorijas Bez tēmas

Radi Ziemassvētku noskaņu bez lieliem tēriņiem

Divmetrīga egle, kas no augšas līdz apakšai izrotāta ar grezniem rotājumiem, krāšņas floristikas kompozīcijas, smalki svečturi un citi nieki. Gadu no gada, šķiet, ka lai svētki būtu izdevušies, nepieciešams arvien vairāk, taču patiesībā nav vajadzīgs tērēt milzu līdzekļus, lai ienestu mājās Ziemassvētku sajūtu.


Dodies pie dabas

Mūsdienās iegādāties egļu vai priežu zariņus, čiekurus un citas dabas veltes veikalā nav problēma. Nereti kopā par šāda veida dekorācijām iespējams samaksāt pietiekami lielu naudas summu, jo īpaši paturot prātā, ka tās bez maksas pieejamas mežā. Apvieno patīkamo ar lietderīgo un nākamajās brīvdienās, dodoties pastaigā pie dabas, vienlaikus savāc čiekurus, egļu un priežu zariņus, pīlādžogas un citas dabas veltes, kas palīdzēs mājās ienest Ziemassvētku sajūtu. Vēlamies atgādināt, ka atrodoties dabā, vienmēr izturies atbildīgi un paņem tikai tik daudz, cik Tev ir nepieciešams.

Dekoru veidošanā, svētku galda noformēšanā, dāvanu saiņošanā – iegūtās veltes varēsi izmantot visdažādākajos veidos!

Parakņājies virtuves plauktiņos

Kanēļa standziņas, žāvētas apelsīna šķēlītes, piparkūkas un pat sāls, milti un ūdens var kļūt par skaistiem dekora elementiem. Izrotā ar tiem eglīti, iekar lampā vai aizkaru stangā, lai izgreznotu loga rūti.

Ja vēlies izmēģināt roku paštaisītu dekoru un eglīšu rotājumu veidošanā, Tev noderēs sāļās mīklas recepte. 300 g sāls izšķīdini glāzē silta ūdens un pievieno trīs ēdamkarotes eļļas, kad tas izdarīts, pārlej iegūto šķidrumu bļodā un pakāpeniski sāc pievienot 300 g miltu. Kārtīgi visu samīci, līdz iegūsti plastilīnam līdzīgu masu. Turpmākas ir Tavas fantāzijas rīcībā – veido rotājumus izmantojot piparkūku formiņas, veido masā iespiedumus, izmantojot mežģīnes, adījumus, vai citus objektus, kas atstāj mīklā tekstūru. Kad ornamenti gatvi, liec tos kaltēties cepeškrāsnī 100 grādu temperatūrā, līdz tie ir kļūst cieti.

Iededz gaismu

Nekas nespēj radīt tādu mājīguma sajūtu, kā Ziemassvētku lampiņas. Tām nebūt nav jābūt ar ko ļoti īpašām vai dārgām. Svētku sajūtu palīdzēs piešķirt pat visvienkāršākā lampiņu virtene. Ja vēlies pamēģināt ko orģinālāku, vari lampiņu virteni ievietot burkā, vai izvietot to pie sienas eglītes formā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *