Publicēts Kategorijas Dzīve notiek!

Sagatavo savu auto ziemas sezonai!

Esam sagaidījuši pirmo sniegu! Ja vēl neesi parūpējies par sava auto sagatavošanu ziemas sezonai, ir pēdējais laiks to izdarīt. Lūk, piecas lietas, kurām vajadzētu pievērst uzmanību, lai auto bez problēmām ripotu arī ziemas sezonā.


Šķidrumu un eļļas maiņa

Ar laiku auto eļļa zaudē savas spējas, tāpēc pirms bargās ziemas iestāšanās, nepieciešams pārbaudīt eļļas un filtru stāvokli, jo īpaši, ja tavs auto ir ar dīzeļdzinēja motoru. Nomainot eļļu, automašīnas iedarbināšana aukstajā laikā kļūs vieglāka un netiks izdarīta nevajadzīga slodze uz automašīnas motoru.
Ziemā, kad bieži piedzīvojam temperatūras svārstības, kuru rezultātā sniegs uzsnieg un atkal izkūst, veidojot slapjdraņķi, īpaši nozīmīgs ir ziemas temperatūrām piemērots logu šķidrums. Vasaras logu šķidruma lietošana, kad temperatūra ir zem 0, ne vien traucē vai apstādina logu tīrītāju darbību, bet sasalstot var arī bojāt visu logu tīrīšanas sistēmu, kas prasīs papildu remontu un tēriņus.

Mašīnas attīrīšana no sniega un ledus

Lai nodrošinātu pietiekamu redzamību un attīrītu auto no sniega un ledus kārtas, parūpējies, lai tavā auto būtu atrodamas šādas lietas – sniega slotiņa, ledus skrāpis, kā arī neliela sniega lāpsta, kas jo īpaši noderēs, ja pārvietojies arī ārpus pilsētas.

Veic akumulatora pārbaudi

Sākoties salam un aukstajam laikam, akumulators ir viena no tām auto detaļām, kas visbiežāk var radīt problēmas, jo aukstajā laikā tam ir vislielākā slodze. Akumulators ir automašīnas galvenais dzinējspēks un spēka avots un, ja tajā ir radušies bojājumi, var rasties problēmas automašīnu iedarbināt vai vēl ļaunāk – var rasties īssavienojums, kā rezultātā automašīna var aizdegties. Veicot savlaicīgu akumulatora pārbaudi, tu ne vien novērsīsi šīs problēmas, bet arī ietaupīsi naudu, ko nāktos iztērēt, ja būtu nepieciešams izsaukt servisa cilvēkus.

Pārliecinies par bremžu sistēmas pareizu darbību

Ceļiem apledojot, jo īpaši svarīga kļūst bremžu sistēmas pareiza darbība, jo pat mazākais bojājums kombinācijā ar sliktiem braukšanas apstākļiem var izraisīt bīstamas situācijas ar nepatīkamām sekām. Samazini šādu iespējamību un veic bremžu un ritošās daļas diagnostiku pie sava auto speciālista.

Izmanto KASKO apdrošināšanu

Laika apstākļi ziemā patiešām var būt neparedzami un pat visuzmanīgākais braucējs, kas parūpējies par sava auto sagatavošanu braukšanas apstākļiem ziemā, var iekļūt bīstamās situācijās. Parūpējies par savu auto un apdrošini to ar Luminor KASKO apdrošināšanu, kas ietver automašīnas transportēšanu uz jebkuru vietu Latvijā, nozagtas vai nozaudētas numura zīmes izmaksu segšanu, transportēšanas laikā radošos bojājumu izmaksu segšanu un daudz citas priekšrocības.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *