Publicēts Kategorijas Būvniecība/remonts

Sagatavo savu māju ziemai!

Ziema pienāk negaidīti, tāpēc ir pēdējais laiks sagatavot savu mājokli gada aukstajiem mēnešiem! Piedāvājam sarakstu ar darāmajiem darbiem, ko vēl vari paspēt paveikt tagad, lai sals nenodarītu tavam mājoklim skādi un tev un tavai ģimenei arī ziemā būtu silti un omulīgi.

Siltināšana

Ja vēl neesi nosiltinājis savu mājokli, rudens ir labākais laiks, kad to izdarīt, jo līdz ar apkures sezonas sākumu ir iespējams veikt ēkas termogrāfiju, ko nevar izdarīt gada siltajos mēnešos. Termogrāfija ir lieliska iespēja noskaidrot, kur tieši tavā mājoklī rodas vislielākie siltuma zudumi un cik nopietna mājas siltināšana nepieciešama. Savukārt, veicot pareizu mājokļa siltināšanu, tu varēsi ietaupīt uz apkures rēķina vēl daudzas sezonas.

Apkures sistēma un skurstenis

Kārtīgs mājas saimnieks zina, ka skursteni un dūmvadus jātīra ne retāk kā divas reizes gadā – pirms un pēc aktīvās apkures sezonas. Tāpēc, ja esi par to piemirsis – ir pēdējais laiks izsaukt skursteņslauķi! Arī gāzes apkures sistēmai un boileriem ir nepieciešams veikt apkopi, un vislabāk to ir izdarīt pirms ziemas sākuma, lai nav jāsalst gadījumā, ja apkures sistēmai nepieciešams veikt remontu.

Logu blīvēšana

Ja mājoklī saglabāti vai restaurēti koka logi bez stikla paketēm, laiks, kad āra gaisa temperatūra vēl ir plusos, ir pēdējais brīdis logu siltināšanai. Spraugu aizblīvēšanai vislabāk izmantot būvniecības veikalos pieejamo silikona hermētiķi vai blīvgumiju, bet logu stiklus iespējams pasargāt no sala ar PVC plēvi, to uzklājot logam no ārpuses. Diemžēl arī modernie plastmasas vai koka pakešu logi mēdz izrādīties aukstuma caurlaidīgi, tāpēc rudenī ir vērts apsekot un, ja nepieciešams, logu spraugas papildus noblīvēt ar blīvgumijām.

Ūdens cauruļu pārbaude

Nav nekā nepatīkamāka kā pamosties aukstā mājoklī aizsalušu ūdens cauruļu dēļ. Diemžēl šādu pārsteigumu ziemas mēnešos piedzīvo ne viens vien privātmājas saimnieks. Visbiežākais ūdens cauruļu aizsalšanas iemesls ir nepietiekama vai nepareiza to siltināšana. Tāpēc pirms ziemas sezonas vēlams veikt cauruļu apsekošanu, īpašu uzmanību pievēršot caurulēm, kas atrodas neapsildāmās telpās – pagrabā vai bēniņos – kā arī vietās, kur ūdens caurules ieiet mājā, jo tieši šajās vietās visbiežāk rodas ledus korķi. Īpaši svarīgi caurules apsekot, ja šī būs pirmā ziema jaunā mājoklī vai ja caurules nesen mainītas. Ja tavam mājoklim ir autonoma kanalizācijas sistēma, arī to ir vērts apsekot pirms sala iestāšanās.

Jumta un noteku tīrīšana

Vēlā rudenī, kad kokiem nobirušas pēdējās lapas, bet sniegs vēl nav uzsnidzis, ir laiks apsekot mājas jumtu – vai tam pa vasaru nav parādījušies bojājumi un vai uz jumta nav sakrājusies kritušo lapu kārta, kas ziemas periodā, vairākas reizes sasalstot un atkūstot, var nopietni bojāt jumta segumu. Attīri jumtu no lapām un veic nepieciešamos labojumus pirms jumts apledojis un apsnidzis. Tāpat neaizmirsti iztīrīt notekcaurules, lai tajās nav sakritušas lapas, zari un čiekuri, jo ziemā notekcaurulēs iesprostotais ūdens sasalstot var deformēt un pat neatgriezeniski sabojāt notekas.

Mājokļa apdrošināšana

Plīsušas ūdens caurules, elektriskā sildītāja izraisīts īssavienojums vai sniega dēļ iebrucis jumts – diemžēl visas problēmas, kas mājoklim var rasties ziemas periodā, iepriekš paredzēt nav iespējams. Tāpēc apdrošini savu māju, dzīvokli vai citu nekustamo īpašumu laikus un pasargā sevi no neparedzētiem izdevumiem un uztraukumiem! Piesakies konsultācijai Luminor un saņem piemērotāko risinājumu, aizpildot pieteikumu tiešsaistē vai zvanot uz 1880.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *