Publicēts Kategorijas Iegāde

Savs mājoklis – dažu soļu attālumā

Kāpēc gan nesākt būvēt nākotni jau šodien? Iepazīsties – ir vajadzīgi tikai seši soļi, lai saņemtu hipotekāro kredītu un piepildītu sapni par savu mājokli!

1. Noskaidro kredītspēju un izvēlies mājokli


Ja vēlies gūt priekšstatu par to, cik lielu aizdevumu vari atļauties un pēc kāda mājokļa lūkoties, izmanto tiešsaistes kalkulatoru, zvani 1880 vai nāc uz konsultāciju tev tuvākajā Luminor filiālē.
Atceries – izvēloties savu mājokli, ir svarīgi pievērst uzmanību ne tikai tā vizuālajam izskatam, bet arī apsaimniekošanas izmaksām, ēkas tehniskajam stāvoklim un zemes īpašuma statusam.

2. Aizpildi pieteikumu

Kad esi atradis mājokli un racionāli izvērtējis tā priekšrocības un trūkumus, aizpildi pieteikumu hipotekārā kredīta saņemšanai. To vari ērti izdarīt elektroniski vai kādā no tev tuvākajām Luminor filiālēm.
Piesakoties kredītam, tev būs jāiesniedz:
• pieteikums;
• pase vai eID karte;
• konta izraksts par pēdējiem 6 mēnešiem (ja neesi Luminor klients);
• īpašuma novērtējums.
Ja plāno aizņemties lielākam remontam vai būvniecībai, tad jāiesniedz arī papildus dokumenti, piemēram, tāme, projekts un būvatļauja.
Ja tavā apgādībā ir bērni vai esi jaunais speciālists vecumā līdz 35 gadiem, izmanto iespēju un piesakies kredītam ar valsts atbalstu, un varēsi saņemt pirmās iemaksas samazinājumu. Uzzini vairāk par valsts atbalsta programmu šeit.

3. Iepazīsties ar piedāvājumu


Pēc kredīta pieteikuma aizpildīšanas speciālists tevi iepazīstinās ar galvenajiem kredīta nosacījumiem. Droši uzdod neskaidros jautājumus un precizē nosacījumus, piemēram, cik ilgā laikā kredīts jāatmaksā, kāda būs procentu likme, cik bieži tā var mainīties, cik liela pirmā iemaksa nepieciešama, utml. Uzzini šeit,kādus jautājumus svarīgi noskaidrot jau pirmajā konsultācijā.

4. Paraksti dokumentus


Kad esi iesniedzis visus nepieciešamos dokumentus un banka pieņēmusi pozitīvu lēmumu, iepazinies ar kredīta piedāvājumu, paraksti kredīta līgumu un ķīlas līgumu. Ja ir galvinieks, tad nepieciešams arī galvojuma līgums.
Tāpat noslēdz pirkuma vai rokas naudas līgumu par īpašuma iegādi. Pirkuma līgumu darījuma noslēgšanai pēc abu pušu vienošanās var sagatavot un parakstīt pie jurista, zvērināta notāra vai divpusēji jeb privātā kārtā.
Tālāk dodies pie notāra, kurš sagatavos un apstiprinās arī nostiprinājuma lūgumu par īpašumtiesību maiņu. Tāpat notāram apstiprināšanai jāiesniedz nostiprinājuma lūgums par hipotēkas reģistrēšanu.

5. Piesakies apdrošināšanai

Pasargā mājokli un obligāti apdrošini jauniegūto īpašumu pret visiem pamata riskiem – ugunsgrēku, dabas stihiju postījumiem, šķidruma un tvaika noplūdēm, trešo personu ļaunprātīgu rīcību, kā arī transportlīdzekļu trieciena vai sadursmes risku. Izmanto pieteikuma formu Luminor mājaslapā vai zvani uz 1880.
Lai pasargātu ģimeni, piesakies arī kredītņēmēja dzīvības apdrošināšanai.

6. Veic īpašuma un ķīlas reģistrāciju

Mājokļa iegādes pēdējā posmā dodies uz Zemesgrāmatu, lai iesniegtu papildus sagatavotu eksemplāru kredīta un ķīlas līgumiem, ko sagatavos Luminor, notāra apstiprinātos nostiprinājuma lūgumus un pirkuma līgumu.
Kad visi nepieciešamie dokumenti ir apstiprināti, tev jādodas uz tev tuvāko Luminor filiāli, līdzi ņem pirkuma līgumu un apliecinājumu par savas daļas samaksu. Īpašumtiesību apliecinošus dokumentus Luminor saņems elektroniski no Zemesgrāmatas. Sāc jaunu dzīvi savā mājoklī!

4 domas par “Savs mājoklis – dažu soļu attālumā”

 1. Es esmu noskatījis ipašumu mãju kur saimnieko grib par to 25.000euro.vai ir tãda iespēja ka aizdodat tãdu naudu .mēs esam ğimene kura aug 7 bērni un ja nebūs mãjas jadzivo uz ielas.Es ticu ka ir labi cilvēki kasnegrib lai bērni dzivo uz ielas.Vai ari Latvija ir ta lai aizdzen uz ardzemēm dzivot vai uz ielas bet ticu ka jūs to nepielausiet
  Kä var uzinãt lūdzu palidzesiet daudzbērnu ğimenei jeb ne

  Jo loti ticu ka ja un sapņi piepildisiez ar mãjokla iegadi

  Cieņa
  Andris

 2. Sveicināti.
  Esmu jusu bankas klients,un veletos uzinat par majoklu kreditu jaunajam ģimenem.
  Ir doma iegadaties divus dzivoklus vienu otram blakus,un apvienot,lai sanaktu 4 istabu dzivoklis.
  Cik man varetu pieskirt naudinjas apmeram sadam darijumam….

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *