Publicēts Kategorijas Dzīve notiek!

Seši galamērķi skolēnu brīvlaikam rudenī un ziemā

Ir sācies jaunais mācību gads – pēdējais brīdis, lai saplānotu ceļojumus skolēnu rudens un ziemas brīvlaikā. Bieži tiek apsvērti vien eksotiski un silti galamērķi, taču spilgtus iespaidus var gūt arī vēsākās vietās tepat Eiropā – galvenais, silti saģērbties un fantastiski iespaidi ir garantēti!

Rudens brīvlaiks

Skolēni rudens brīvlaiku gaida ar milzu nepacietību – skaitot dienas līdz atpūtas sākumam pat tad, ja nav paredzēti ģimenes braucieni. Rudens brīvlaiks šogad ir no 22. līdz 26. oktobrim, kad Latvijā jau ir diezgan drēgns. Šis nu ir laiks, kad cilvēki masveidā dodas uz siltajām zemēm, taču mazliet saules un siltuma var noķert tepat Eiropā!

Silts galamērķis Eiropā: Malta

Maltā ir siltākais jūras ūdens Eiropā, un oktobrī te vēl ir pludmales sezona, īpaši tiem, kas pieraduši pie vēsās Baltijas jūras. Ar tiešajiem reisiem no Rīgas Malta ir ļoti viegli sasniedzams ceļojumu galamērķis, kas neprasīs daudz laika plānošanai – šeit var atbraukt neplānojot nemaz! Te var droši iztikt pat bez nomas auto un pārvietoties ar sabiedrisko transportu vai taksometru. Šajā nelielajā Vidusjūras valstiņā sajaucas Eiropas un Austrumu vēstures mantojums, un iespējams atrast nodarbes, kas interesēs gan pašus mazākos, gan pusaudžus.

Galamērķis ārpus Eiropas: Florida, ASV

Ja tomēr gribas doties, kur ir pavisam silti un nebaida tālie pārlidojumi, deviņas dienas ir pietiekami, lai dotos uz tik tālu galamērķi kā ASV. Rudenī Florida ir lieliska, un skolēnu vecuma bērniem tur būs ārkārtīgi daudz iespēju izklaidei – Disnejlenda, Seaworld akvārijs un atrakciju parks, kā arī Universal Studios. Arī pusaudžiem te patiks – Cape Canaveral atrodas NASA centrs, kurā var satikt astronautus! Pie reizes Floridā var veikt lielo iepirkšanos, kā arī kārtīgi izbaudīt amerikāņu kultūru – ēdot vietējos ēdienus un braucot ar pamatīgu, lielu auto.

Vēss galamērķis Eiropā: Norvēģija

Ja nebaidies no ziemas un vēsāka laika, pirms tas nonāk līdz Latvijai, Norvēģija ir valsts, uz kuru var braukt vēl un vēl! Uz Norvēģiju pieejami arī tiešie reisi, taču vislabāk ir doties uz Trumsi, lai vērotu ziemeļblāzmas. Te arī Polaria centrs, kur var aplūkot zivis, roņus un citas zemūdens radības. Dzīvošanai izdevīgāk būs izvēlēties Airbnb, un pārvietoties šeit vislabāk ar nomas automašīnu. Braucot uz Trumsi var saplānot gan garāku braucienu pa apkārtni, gan palikt arī tikai trīs četras dienas garajā nedēļas nogalē.

Ziemas brīvlaiks

Ziemas brīvlaiks ir viena no populārākajām sezonām ceļošanai. Kāds dodas slēpot, cits “pasildīties”, jo divas brīvas nedēļas skolēniem (un gandrīz tikpat pieaugušajiem) ir jāizmanto! Ja ir iespējams, vislabāk doties ceļā mazliet pirms Ziemassvētku sezonas sākuma, ap 18.-19. decembri, un atgriezties pēc iespējas vēlāk (pēc 5.-6. janvāra). Šādi var izvairīties no “trāpīšanas” visdārgākajā biļešu periodā, un brīvdienas pavilkt vēl mazliet garākas.

Silts galamērķis ārpus Eiropas: Maldīvija

Vai tās būtu Seišelas vai Maldīvas, Rejuniona vai Maurīcija, Indijas okeāna salas ziemā ir pasakainas! Tur būs silts, saulains, varēs peldēties, snorkelēt un uzkrāt D vitamīnu ziemai. Te var braukt gan organizētā braucienā ar čarteri, (piemēram, caur Vāciju), gan pašu plānotā braucienā. Maldīvijā var rēķināties ar pilnīgu relaksāciju un atslēgšanos no apkārtējās pasaules – baudot pludmales atpūtu pēc maksimuma.

Silts galamērķis ārpus Eiropas: Apvienotie Arābu Emirāti

Ziema Apvienotajos Arābu Emirātos ir vislabākais laiks, kad tur doties! Dienas būs patīkami siltas, un šeit būs ko redzēt un piedzīvot visām vecuma grupām – braucienu ar kamieli tuksnesī, ūdens atrakcijas, kā arī izjust, ko nozīmē mūsdienīga pilsēta. Jauno gadu te var nosvinēt ar tādu vērienu, kā nekur citur.

Vēss galamērķis Eiropā: Kopenhāgena, Dānija

Ziemassvētku laikā Kopenhāgena kļūst par svētku iemiesojuma galvaspilsētu! Pilsētas ielas ir izdekorētas, te ir neskaitāmi tirdziņi, un Tivoli parks piedāvā sezonālās atrakcijas.

Lai arī kur tu izvēlētos doties, tuvu vai tālu, rudens un ziemas brīvlaiks noteikti ir jāizmanto, lai atpūstos un uzlādētu spēkus nākamajam cēlienam mācībās un darbā!

Teksts: Alīna Andrušaite
Foto: Jēkabs Andrušaitis
www.sapnumedniece.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *