Publicēts Kategorijas Bez tēmas

Smart-ID – vienkārši, ērti un droši!

Daudzi no mums noteikti atceras ne tik senu pagātni, kad, lai veiktu dažādus bankas pakalpojumus, bija nepieciešams doties uz savu bankas filiāli, vai, kad apskatīt konta atlikumu varēja tikai bankomātā. Tehnoloģijas attīstās neticamā ātrumā, un šodien lielāko daļu no bankas sniegtajiem pakalpojumiem iespējams izmantot attālināti no sava mobilā telefona, tostarp – ar Smart-ID pieslēgties internetbankai un mobilajai bankai.


Kas ir Smart-ID?

No šī gada decembra Luminor saviem klientiem piedāvā iespēju izmantot vienkāršāko, drošāko un ātrāko autentifikācijas veidu tiešsaistē – Smart-ID! Ar šīs mobilās lietojumprogrammas palīdzību tagad tu vari viegli pieslēgties Luminor|DNB internetbankai vai mobilajai bankai, apstiprināt maksājumus, iepirkties internetā, kā arī parakstīt dokumentus. Laiks aizstāt tādas novecojušas autentifikācijas metodes, kā kodu ģenerētājus un kodu kartes un izvēlēties šobrīd vismodernāko autentifikācijas rīku!

Vienkārši

Bieži mēs izvairāmies no jaunākajām tehnoloģijām, jo uzskatām tās par pārāk sarežģītām, taču Smart-ID aplikācija ir veidota, īpaši domājot par lietotāju, tādēļ tās uzstādīšana un lietošana ir ļoti vienkārša. Sāc ar bezmaksas aplikācijas lejupielādi savā Android vai iOS viedtālrunī. Sekojot norādījumiem, reģistrācijas procesu pabeigsi dažu minūšu laikā. Reģistrējoties tev būs jāizveido divi PIN kodi – viens, lai pieslēgtos, otrs, lai apstiprinātu darījumus. Tas arī viss!
Ja vēlēsies Smart-ID lietot vairākos viedtālruņos, lai autentifikācijā darbotos, katrs no tiem būs jāreģistrē atsevišķi, jo Smart-ID ir piesaistīts konkrētai ierīcei. Tāpat vērts atzīmēt, ka Smart-ID ir iespējams izmantot arī no citām ierīcēm, piemēram, datora, pieslēdzoties e-pakalpojumiem, izmantojot savu viedtālruni.

Ērti

Lai izmantotu Smart-ID, viss, kas tev ir nepieciešams, ir viedierīce un interneta savienojums. Kamēr tev ir šīs divas lietas, Smart-ID varēsi lietot jebkurā vietā un jebkurā laikā. Ja vēlies pieslēgties Luminor|DNB internetbankai vai mobilajai bankai, tev ir jāizvēlas Smart-ID pieslēgšanās iespēja. Tiklīdz to būsi izdarījis, saņemsi Smart-ID paziņojumu savā viedtālrunī ar lūgumu ievadīt vienu no tevis izvēlētajiem PIN kodiem. Līdzīgi, kad vēlēsies norēķināties par pirkumu internetā – vispirms saņemsi paziņojumu par PIN 1 koda ievadīšanu un pēc tam par PIN 2 koda ievadīšanu, ar kuru apstiprināsi pirkumu.

Droši

Smart-ID ir Baltijas banku apstiprināta aplikācija, un tā ir daudz drošāka par bankas kodu kartēm. Atšķirībā no kodu kartes, pazaudējot ierīci, kurā lieto Smart-ID, svešinieks nevarēs piekļūt taviem bankas kontiem, jo, lai izmantotu Smart-ID, nepieciešami arī PIN kodi, kuri ir zināmi tikai tev. Ja kāds neģēlis centīsies iekļūt tavā Smart-ID kontā, tas tiks bloķēts, kad trīs reizes pēc kārtas tiks ievadīts nepareizs PIN kods – vispirms uz 3 stundām, vēl pēc 3 mēģinājumiem uz 24 stundām, bet vēl pēc 3 mēģinājumiem, konts tiek neatgriezeniski dzēsts. Tavs konts būs drošībā tik ilgi, kamēr turēsi savus PIN kodus drošībā!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *