Publicēts Kategorijas Būvniecība/remonts

Tiny house kustība: kā dzīvot citādāk

“Tiny House” kustības pirmsākumi ir meklējami Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV), kuru radīja ASV ekonomiskās problēmas un katastrofas, piemēram, viesuļvētra “Katrīna”, kurā daudzi iedzīvotāji zaudēja savas mājas. Pēc šiem notikumiem pieauga nepieciešamība pēc lētiem mājokļiem, tajā pašā laikā nezaudējot iespēju dzīvot pilnvērtīgi, kā tas ir bijis iepriekš.
Šīs kustības mērķis ir parādīt, ka dzīvot skaisti un ar visām ērtībām var arī citādāk – bez īres maksas, hipotekārā kredīta un komunālo pakalpojumu maksām. Tomēr ne tikai brīvība no finansiālām saistībām ir priekšroka šīm “Tiny house” – viena no galvenajām priekšrocībām ir tieši ieguldījums videi.

Tradicionāli šīs “Tiny Houses” ir aptuveni 2,5M x 5M lielas, taču bieži vien tās ir lielākas. Šo nelielo mājokļu mērķis ir veicināt vienkāršāku dzīvošanu. Tipiska “Tiny House” sastāv no: dzīvojamās zonas, guļvietas, virtuves un vannas istabas. Šie nelielie mājokļi ir daudz un dažādi, sākot ar pavisam parastām, nelielām koka būvēm, līdz pat mūsdienīgām un ļoti pievilcīgām celtnēm, kas nevar palikt nepamanīta.

Daži “tiny house” piemēri:
1. “Tumbleweed Tiny Houses” – šis ir viens no pazīstamākajiem “tiny house” paveidiem. Tās izmērs ir no 11 m² līdz 21m², māja ir uzstādīta uz piekabes, lai to varētu viegli un ātri pārvietot. Pārsvarā šīs mājas izgatavo no koka.

2. “Tiny Texas Houses” – šīs mājas ir mazliet lielākas, no 22m² līdz 31m², un to mūža ilgums ir lielāks, jo tās izgatavo no nopietnākiem un izturīgākiem materiāliem nekā “Tumbleweed Tiny Houses”.

3. “Shipping Container Homes” – šīs mājas ir veidotas no metāla kuģu konteineriem. Tā vietā, lai šie konteineri kļūtu par metāllūžņiem, mazie mājražotāji tiem atrada lielisku pielietojumu – pārvērst tos par modernām mājām.

4. “Tiny Luxury Homes” – neskototies uz to, ka šīs “tiny house” ir salīdzinoši mazas, tas nenozīmē to, ka tām jābūt vienkāršām. Šīs mājas ir aprīkotas ar visu, kas vien ir iedomājams.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *