Publicēts Kategorijas Dzīve notiek!

Upcycling – iedves lietām otru elpu!

Nevajadzīgu vai nolietotu mantu glabāšana ir netikums, kas piemīt daudziem no mums. Pārāk stipra pieķeršanās iemīļotākajiem apaviem, kuru zole nodilusi līdz ar zemi, vai rokassomiņa, kuras rāvējslēdzējs vairs nepilda savu funkciju, taču, neskatoties uz būtiskajiem trūkumiem, – no šīm lietām žēl šķirties. Varbūt laiks tām atrast citu pielietojumu?

Upcycling ir process, kurā nolietotām vai nevajadzīgām lietām atrod jaunu pielietojumu, šīs lietas atkal padarot par funkcionālām un lietderīgām. Daudziem cilvēkiem šis process ir kļuvis par sava veida dzīvesstilu un hobiju, kas ļauj atrast arvien jaunus veidus, kā izmantot dažādas lietas. Atšķirībā no otrreizējas pārstrādes, upcycling nepārstrādā lietas materiālos, no kuriem rada jaunus produktus, bet gan uzlabo tos, radot labākas, noderīgākas un interesantākas lietas, kurām nu ir pavisam cits pielietojums.

Upcycling nav nekas jauns. Mūsu vecvecāki šādu dzīvesstilu piekopj jau sen, piemēram, kā puķu podu izmantojot vecu burku vai no veca džempera iegūstot dziju un uzadot zeķes, kuras Tu saņem Ziemassvētkos. Taču šodien šis process ir kļuvis populārs arī jauniešu vidū, kuri domā par zaļāku pasauli mums apkārt, samazinot atkritumu daudzumu un tajā pašā laikā, samazinot nevajadzīgu patēriņu.

Šī ir Tava iespēja ļaut vaļu savai fantāzijai un radošajai domāšanai, atrodot pavisam neticamus pielietojumus šķietami bezvērtīgām lietām, kuras citādi nokļūtu atkritumu kastē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *