Publicēts Kategorijas Izvēle

Vai zini, kādā mājā tu dzīvo? Ceļvedis sērijveida daudzdzīvokļu māju projektos

Meklējot jaunu mājokli, tev noteikti nācies saskarties ar dažādiem zināmiem un arī ne tik bieži dzirdētiem nosaukumiem, kas raksturo māju būvēšanas laiku un tipiskākās projekta īpašības. Ja tev šo terminu atšifrējums vēl joprojām ir tumša bilde, ieskaties īsā sērijveida daudzdzīvokļu māju projektu apkopojumā!

Staļina projekts

 • Būvēts laikā no 1945. gada līdz 1950. gadu beigām
 • Atrodas: dažādos Rīgas rajonos

Staļina laika mājas ir divus līdz sešus stāvus augstas, būvētas no ķieģeļiem, bagātīgi apmestas ar dekoratīvo apmetumu un krāsotas, kā arī papildinātas ar dekoratīvajiem elementiem. Šī projekta mājām ir laba siltumizolācija un skaņas izolācija.

Vairāk par šo projektu lasi šeit.

Hruščova projekts (mūra)

 • Būvēts laikā no 1956. gada līdz 1964. gada beigām
 • Atrodas: Āgenskalnā, Bolderājā, Vecmīlgrāvī, Imantā, Ziepniekkalnā, Iļģuciemā, Ķengaragā, Purvciemā, Sarkandaugavā, Teikā, Ķengaragā, Čiekurkalnā, Juglā u.c.

Hruščova (mūra) laika mājām ir pieci stāvi, tās būvētas no baltiem silikāta ķieģeļiem. Dzīvokļi platības ziņā ir mazi, turklāt ar caurstaigājamām istabām. Hruščova projekta mājās pieejami dzīvokļi gan ar, gan bez balkoniem. Šī projekta ēkās nav liftu.

Vairāk par šo projektu lasi šeit.

Hruščova projekts (paneļu)

 • Būvēts laikā no 1956. gada līdz 1964. gada beigām
 • Atrodas: Āgenskalnā, Bolderājā, Vecmīlgrāvī, Imantā, Ziepniekkalnā, Iļģuciemā, Ķengaragā, Purvciemā, Sarkandaugavā, Teikā, Ķengaragā, Čiekurkalnā, Juglā u.c.

Hruščova (paneļu) laika mājām ir pieci stāvi, būvniecībā izmantoti dzelzsbetona paneļi. Nelielie dzīvokļi izveidoti ar caurstaigājamām istabām, un tie ir pieejami gan ar, gan arī bez balkoniem. Šī projekta ēkās nav liftu.

Vairāk par šo projektu lasi šeit.

Brežņeva projekts

 • Būvēts laikā no 1960. gada līdz 1970. gadiem
 • Atrodas: Ķengaragā, Purvciemā, Āgenskalnā, Teikā, Juglā u.c.

Brežņeva laika mājas ir vizuāli līdzīgas Hruščova mūra mājām. Tām ir pieci stāvi, būvniecībā izmantoti ķieģeļi, turklāt to ārsienas mēdz būs apmestas. Šī projekta mājām ir augsti griesti un lieli logi, tomēr, atšķirībā no Hruščova projekta, tām ir ērtāks iekštelpu plānojums.

Vairāk par šo projektu lasi šeit.

Lietuviešu projekts

 • Būvēts laikā no 1960. gada
 • Atrodas: gandrīz visos Rīgas rajonos, kur ir padomju laika sērijveida apbūve (izņemot Zolitūdi)

Lietuviešu projekta mājām ir pieci stāvi, un tās ir būvētas no dzelzsbetona paneļiem ar ģipšbetona starpsienām. Agrāk būvētajām mājām ir balkoni, bet jaunākām – lodžijas. Šī projekta ēkās nav liftu, taču tām ir ērts dzīvokļu plānojums un lielas istabas.

Vairāk par šo projektu lasi šeit.

Čehu projekts

 • Atrodas: Juglā, Imantā, Ķengaragā, Iļģuciemā u.c.

Čehu projekta mājām ir 12 stāvi un lodžijas. Tās būvētas no sarkaniem/dzelteniem ķieģeļiem un dzelzsbetona blokiem. Šīs ēkas ir kvalitatīvas, turklāt dzīvokļiem ir saprātīgs plānojums. Šī projekta mājām ir lifts.

Vairāk par šo projektu lasi šeit.

Franču projekts

 • Atrodas: Pļavniekos, Purvciemā, Dārzciemā

Franču projekta mājas ir 16 līdz 18 stāvus augstas. To būvniecībā izmantots monolītais dzelzsbetons un speciāli Francijā pasūtīts ieveidnis. Franču projekta mājas ir viegli atšķirt to savdabīgā izskata dēļ.

Vairāk par šo projektu lasi šeit.

104. sērijas mājas

 • Būvētas laikā no 1970. gadu sākuma
 • Atrodas: Ziepniekkalnā, Pļavniekos, Ķengaragā, Purvciemā, Iļģuciemā, Bolderājā, Mežciemā, Zolitūdē u.c.

Šī projekta mājām ir 12 vai 16 stāvi. Tās ir būvētas no lentveida gāzbetona paneļiem, bet iekšējās nesošās sienas veidotas no dzelzsbetona paneļiem. 104. projekta mājām raksturīgas lielas lodžijas, kā arī mājās ir divi lifi – pasažieru un kravas.

Vairāk par šo projektu lasi šeit.

467. sērijas mājas

 • Būvētas 1970. līdz 1980. gadu laikā
 • Atrodas: Purvciemā, Sarkandaugavā, Vecmīlgrāvī, Ķengaragā, Pļavniekos, Iļģuciemā, Imantā, Krasta masīvā u.c.

467. sērijas projekta mājām ir deviņi stāvi. To būvniecībā izmantoti dzelzsbetona paneļi, bet māju fasādes var būt dekorētas ar krāsainām flīzēm vai apmestas ar akmens šķembām. Kāpņutelpas ir platas, un dzīvokļiem ir ērts plānojums. Šajās mājās ir lifts.

Vairāk par šo projektu lasi šeit.

602. sērijas mājas

 • Būvētas laikā no 1970. gadu vidus līdz 1980. gadu sākumam
 • Atrodas: Ziepniekkalnā, Purvciemā, Ķengaragā, Vecmīlgrāvī, Pļavniekos, Sarkandaugavā, Imantā, Mežciemā

602. sērijas projekta mājām ir deviņi stāvi. To nesošās sienas būvētas no keramzītbetona sienu paneļiem un dzelzsbetona pārseguma plātnes. Agrāk būvētajām mājām ir balkoni, bet jaunākām – lodžijas.

Vairāk par šo projektu lasi šeit.

103. sērijas mājas

 • Būvētas 1970. līdz 1990. gadu laikā
 • Atrodas: gandrīz visos Rīgas rajonos, izņemot Mežciemu un Zolitūdi

103. sērijas projekta mājām lielākoties ir pieci stāvi. Nesošās sienas būvētas no ķieģeļiem, tādējādi nodrošinot labāku siltumizolāciju, savukārt pārējās sienas ir paneļu, kas pieļauj mājokļa pārprojektēšanu. Šīm mājām nav liftu, turklāt nepieciešama logu nomaiņa.

Vairāk par šo projektu lasi šeit.

119. sērijas mājas

 • Būvētas laikā no 1980. gadu sākuma
 • Atrodas: Ziepniekkalnā, Zolitūdē, Iļģuciemā, Pļavniekos, Purvciemā, Čiekurkalnā u.c.

119. sērijas projekta mājas ir sešu līdz desmit stāvu augstas. To būvniecībā izmantots dzelzsbetons. Šī projekta māju plānojums ir veiksmīgs, ar plašām telpām un iespēju veikt dzīvokļa pārbūvi, nebaidoties par starpsienām. Šajās mājās ir lifti.

Vairāk par šo projektu lasi šeit.

4 domas par “Vai zini, kādā mājā tu dzīvo? Ceļvedis sērijveida daudzdzīvokļu māju projektos”

 1. Gribētu zināt kāda sērija ir manai mājai:2 stāvi ,3 kāpņu telpas,pavisam kopā 12 dzīvokļi….Celta 70 ajos,bieži sastopamas lauku rajonos ,īpaši fermu tuvumā…

 2. Labdien! Gribētu zināt, kāda projekta un kādas sērijas mājā es dzīvoju.
  Tā ir 5-stāvu paneļu māja ar 3 kāpņu telpām, katrā 15 dzīvokļi. Kopā mājā = 45 dzīvokļi- Vecmīlgrāvī. Būvēta ap 1970-jiem gadiem.

  Ar cieņu, Lolita

 3. Iegādājos jauku dzīvokli renovētā ēkā Terēzes ielā 8 Grīziņkalnā. Māja renovēta, esot bijis kāds specprojekts. Ļoti vēlos uzzināt kas tas par projektu. Patīkami, ka māja tāda ir viena – iebūvēta starp citām savādākām ēkām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *