Publicēts Kategorijas Iegāde

Valsts atbalsts mājokļa iegādei arī jaunajiem speciālistiem

Jau kādu laiku ģimenes ar bērniem var izmantot valsts atbalstu mājokļa iegādei. Nu var līksmot arī jaunie speciālisti, jo no šā gada 1. marta Altum programma ir paplašināta.

Kas mainās?

Kopš 2014. gada ģimenēm, kurām ir pastāvīgi ienākumi, bet nav pietiekamu uzkrājumu pirmajai iemaksai, ir pieejama Altum programma. Tai piesakoties, iespējams saņemt galvojumu bankas aizdevumam mājokļa iegādei vai privātmājas būvniecībai.

Savukārt no šā gada 1. marta ir paplašināts garantiju programmas saņēmēju loks – tas nozīmē, ka valsts atbalstu mājokļa iegādei līdz pat 95% liela finansējuma apmērā turpmāk varēs saņemt arī jaunie speciālisti, kā arī ģimenes ar bērniem līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Kas ir jaunie speciālisti?

Uz valsts atbalstu mājokļa iegādei kā jaunais speciālists vari kandidēt, ja esi ieguvis augstāko vai vidējo profesionālo izglītību un esi vecumā līdz 35 gadiem.

Uz kādu atbalstu vari pretendēt?

Ja atbilsti jaunā speciālista aprakstam, tad ar Altum programmas palīdzību vari saņemt valsts galvojumu pirmās iemaksas segšanai līdz pat 20% no hipotekārā kredīta summas. Iegādājoties mājokli ar Altum garantiju, piemēram, par 70 000 eiro, pirmā iemaksa samazināsies līdz 3500 eiro, ko ir ievērojami vieglāk uzkrāt.

Ņem vērā, ka, saņemot atbalstu, tev ik gadu būs jāsedz fiksēta komisijas maksa 4,8% apmērā no garantijas atlikuma. Sākumā tā būs lielāka, taču, samazinoties garantijas atlikumam, arī komisijas maksa kļūs mazāka.

Kā pieteikties?

Pieteikties Altum mājokļu galvojumu programmai vari, noformējot aizdevuma pieteikumu bankā, kura ir noslēgusi sadarbības līgumu ar Altum. Pēc tam banka sagatavos tev aizdevuma piedāvājumu un iesniegs galvojuma pieteikumu Altum.

Ja esi nolēmis iegādāties mājokli, izvēlies Luminor! Ātra un ērta pieteikumu noformēšana Altum mājokļa galvojumu programmai, kā arī vienuviet pieejami notāra un vērtētāja pakalpojumi. Ja vēl esi sava mājokļa meklējumos, pieredzējuši eksperti palīdzēs atrast un izvēlēties vērtīgāko īpašumu.

25 domas par “Valsts atbalsts mājokļa iegādei arī jaunajiem speciālistiem”

  1. Labdien!
   Vērā ņems mājsaimniecības kopējie ienākumi (Tavus un Tava dzīvesbiedra). Tāpat būs vairāk jāsaprot par ārzemēs strādājošā nodarbošanos – vai amats nav mazkvalificēts, kādā valūtā Jūsu vīrs saņem algu.
   Aiva

 1. Sveiki. Jautājums par altum programmu, kura attiecas uz augstāko vai vidējo profesionālo izglītību ieguvušiem jauniešiem.
  Vai galvotājam arī ir jābūt šīm izglītības prasībām?
  Vai pietiek ar to, ka vienam no kredītņēmējiem ir šī augstākā vai vidējā profesionālā izglītība?

  1. Labdien!
   Nosacījums par augstāko vai vidējo profesionālo izglītību attiecas tikai uz kredītņēmēju.
   Aiva

 2. Ja es vēlos aizņemties privātmājas labiekārtošanai/ remontam, ir iespējams izmantot šo altum programmu?

 3. Labdien!
  Garantijas summa jāatgriež 10 gadu laikā atpakaļ, cik es noprotu, un vēl papildus jāmaksā 4.8% ikgadējais maksājums no garantijas atlikuma summas ALTUM par sniegto pakalpojumu, pareizi? Vēl, protams, nevar aizmirst, ka jāmaksā bankas kredīta ikmēneša maksājumus un %. Un vēl pirms griešanās pēc garantijas summas un pie bankas pēc hipotēkas kredīta nepieciešams nekustamā īpašuma novērtēšana, kas arī nav lēts prieks, vai ne? Vai esmu pareizi sapratu un vai vēl kaut kas nepieciešams veikt pirms griezties pēc šī “atbalsta”? Un kāda ir iespēja, ka, izskatot manas finanšu iespējas, ALTUM man piešķirtu 20% garantijas?

 4. Sveiki!
  Jautājums! Cik lieliem ir jābūt mēneša ienākumiem,lai es varētu pretendēt uz mājokla kredīta pieškiršanu??! Esmu viena ar bērnińu! Kuri nosacījumi man būtu draudzīgāki?? Altum vai Jaunie speciālisti!!

  1. Jūsu kredītsaistības nedrīkst pārniegt 40% no Jūsu mēneša ienākumiem. Cik zinu, tas ir galvenais kritērijs.

 5. Labdien. Es atbilstu programmas kritērijiem, tāpat arī dzīves biedrs.
  Vai dzīvesbiedra sabojātā kredītvēsture ietekmētu atbildi pieteikumam?

 6. sveiki, vai ar pirmā līmeņa augstāko izglītību arī ir iespējams pieteikties šai programmai? Vai pirmā līmeņa augstākā izglītība nederēs?

  1. Labdien! Programmai var pieteikties cilvēki gan ar vidējo profesionālo, gan arī augstāko izglītību (neatkarīgi no līmeņa). Aiva

  1. Labdien,

   23 gadi attiecas uz bērna vecumu. Tātad, ja jaunākajam dēlam/meitai ir zem 23, var pieteikties altum.

   Cieņā
   Arvīds

 7. Labdien,
  Kāds ir minimālais garantijas apmērs procentos? ( max ir līdz 20%, bet kāds ir min, vai tie varētu būt, piemēram, 5%?)

  Paldies.

 8. Sveiki! Uznācu šīm rakstam no cita foruma un skatos, ka informācija ir ļoti vērtīga! Patiešām prieks par jauniešiem, kuri pateicoties ALTUMam var atļauties pat to pašu dzīvokli uz kredīta iegādātos, jo parasti uz pirmo iemaksu nepietiek naudas katrai otrajai ģimenei – obligāti pārsūtīšu šo savai jaunākai māsai. Man, diemžēl, jau par vēlu ( neiekļaujos vecuma ierobežojumos) tāpēc hipotēka ir ņemta pie Hipocredit ( https://www.hipocredit.lv/lv ). Kādas ir jūsu alternatīvas aizdevumiem? Kur pašlaik ir zemākie procenti un ērtākā noformēšana?

 9. Labdien!
  Vēlējos saprast kā sadalās (vai dalās) Altum 4,8% likme un bankas kredīta ikmēneša maksājumi un % likme?
  Vai 10 gadus maksā, tikai 4,8%, kas ir Altum sniegtā garantija un pēc tam maksā bankas noteiktos procentus?
  Kas notiek, ja šo gadu periodā, kamēr maksāju Altum % likmi vēlos iemaksāt lielāku summu, kredīta nosegšanai vai samazinās summa no kuras aprēķina Altum procentu likmi?
  Paldies!

 10. Labdien!
  Ja es strādāju tajā profesijā, kurā paralēli apgūstu augstāko izglītību un esmu 3. kursa students, vai man ir iespējams pieteikties programmai?

 11. Sveicināti, garantijas izmaksa notiek pēc lineāra jeb dilstoš atmaksas grafika? Ik gadu tiek veikta viena apmaksa 4.8 % procentu lieluma no garantijas summas? Tas sanāk ka garantijas izmaksa tiks pilnīgi īstenota 20 gadu laikā?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *