Publicēts Kategorijas Būvniecība/remonts, Iegāde

Valsts atbalsts mājokļa iegādei ģimenei ar bērniem

Tu noteikti kaut reizi esi dzirdējis vārdu salikumu “Altum mājokļu galvojumu programma”. Tāpat tu noteikti esi dzirdējis, ka tas ir valsts atbalsts mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem, taču, ja neesi līdz galam pārliecināts, ko tas īsti nozīmē, turpini lasīt un uzzini!

Kas ir Altum mājokļu galvojumu programma?

Altum mājokļu galvojumu programma ir galvojums bankas aizdevumam mājokļa iegādei vai privātmājas būvniecībai ģimenēm, kurām ir pastāvīgi ienākumi, bet nav pietiekamu uzkrājumu pirmās iemaksas veikšanai. Tas nozīmē, ka ar šīs programmas palīdzību vari saņemt valsts galvojumu uz desmit gadiem 10% līdz 20% apmērā (10% vai līdz 10 000 eiro ģimenēm ar vienu bērnu, 15% vai līdz 15 000 eiro ģimenēm ar diviem bērniem, 20% vai līdz 20 000 eiro ģimenēm ar trīs un vairāk bērniem) no hipotekārā kredīta summas, ja darījuma summa mājokļa iegādei un/vai būvniecības un remonta izmaksām nepārsniedz 200 000 eiro.

Tāpat tiek samazināta valsts nodeva par īpašuma tiesību maiņu (no 2% uz 0,5% darījumiem līdz 100 000 eiro), turklāt nav jāmaksā valsts nodeva par hipotēkas/ķīlas reģistrēšanu zemesgrāmatā.

Kas var saņemt valsts galvojumu?

Pirmais un vissvarīgākais noteikums valsts atbalsta saņemšanai – tavā ģimenē jābūt vismaz vienam nepilngadīgam bērnam. Reizēm pat no kompetentiem speciālistiem nākas dzirdēt, ka Altum mājokļu galvojumu programma paredzēta jaunajām ģimenēm, taču tas ir tikai mīts.

Uz valsts galvojumu var pretendēt jebkura ģimene, kuras kredītņēmēja vecums kredīta izmaksas brīdī nepārsniedz 67 gadus. Ja tev ir vairāki bērni, vismaz vienam no viņiem jābūt nepilngadīgam tajā brīdī, kad izvēlētā banka iesniedz galvojuma pieteikumu Altum finanšu institūcijā. Valsts atbalstu mājokļa iegādē vari lūgt arī tad, ja tavā īpašumā jau ir kāds mājoklis, kā arī, ja tev jau ir kredītsaistības.

Kā pieteikties mājokļa iegādei ar valsts galvojumu?

Lai pieteiktos Altum mājokļu galvojumu programmai, tev jānoformē aizdevums bankā, kura ir noslēgusi sadarbības līgumu ar Altum. Piesakies klātienes konsultācijai kādā no Luminor bankas filiālēm vai izmanto iespēju sazināties ar banku attālināti, zvanot vai rakstot Skype. Bankā aizpildi pieteikumu un iesniedz nepieciešamos dokumentus. Pēc tam banka sagatavos aizdevuma piedāvājumu un iesniegs Altum galvojuma pieteikumu. Pēc saņemta akcepta tev būs jānoformē visi nepieciešamie dokumenti un jāapmaksā Altum noteiktā komisijas maksa 2,5% apmērā no galvojuma summas. Savukārt par kredīta noformēšanu Luminor bankā komisijas maksa tev nebūs jāmaksā!

3 domas par “Valsts atbalsts mājokļa iegādei ģimenei ar bērniem”

  1. Ļoti interesanti tikai kredītu neizsniedz ja nepelni oficiāli vismaz 600€ katrs pēc nodokļu nomaksas.
    Reklamēties māk,bet kredītus nedod.

  2. Man uz ģimeni banka izrēķināja 1300eur,kam jābūt uz rokas brīviem no kredītiem,lai es varētu paņemt hipotēkas kredītu.Neiespējamā misija!!!Ja cilvēki pelnītu šādu naudu,tad kredīts mājoklim ar valsts galvojumu diezin vai būti nepieciešams!!!

    1. Jaa tādi ir tie debilie likumi…. ja esi bez bērniem kredītu uzreiz dabūsi …. man 3 bērni un arī jābūt 1300e mēneša ienākumiem nākas tagad Zviedrijā strādāt jo nav citu variantu lai iegūtu dzīvesvietai kredītu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *